Встановлено нові правила адміністративного арешту в Україні

28 Березня 2021 13:42  0  579

На Вкраїні та у світіВстановлено нові правила адміністративного арешту в Україні

Також складено список «недоторканних» - кого взагалі не можна заарештовувати

 

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні два законопроєкти, що стосуються подробиць і нюансів адміністративного арешту в Україні. Насамперед, депутати з’ясували, що порядок відбування адміністративного арешту в Україні ніяк не регламентований, і вирішили ситуацію виправити законопроєктом №3047, за який проголосували 229 нардепів.

 

Згідно з проєктом, перед тим як помістити правопорушника в ізолятор тимчасового тримання (куди той зобов’язаний прибути самостійно не пізніше, як за добу з моменту, коли рішення суду про адмінарешт набрало чинності), обов’язково проводять медогляд. У разі виявлення протипоказань для тримання людини в ІТТ керівництво підрозділу територіального органу поліції звертається до суду з клопотанням про відстрочку адмінарешту на термін до одного місяця.

 

Також проводять особистий огляд. В осіб, яких поміщають в ізолятор тимчасового утримання, тимчасово вилучають цінні речі, документи, гроші, а також предмети, які не дозволено зберігати в приміщеннях для відбування адміністративного арешту. Перелік заборонених для зберігання предметів, порядок їх вилучення, зберігання і повернення встановлює Міністерство внутрішніх справ.

 

Правила розміщення арештантів
Заарештованих осіб розміщують у загальних приміщеннях або приміщеннях для одиночного перебування в ізоляторів тимчасового тримання. Відповідно до закону, чоловіків і жінок тримають окремо. Крім того, у документі прописано особливості тримання заарештованих. Тих, які курять, окремо від некурящих за наявності вільних приміщень.

 

Не допускається розміщення заарештованих разом з особами, затриманих відповідно до Кримінально-процесуального кодексу або за вчинення адмінправопорушення та відповідно до статті 151 ЗУ «Про боротьбу з тероризмом», і особами, щодо яких як запобіжний захід обрано тримання під вартою, або засудженими до позбавлення волі.

 

Кого не можна буде посадити під адміністративний арешт?
Депутати хочуть внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині адміністративного арешту. Зокрема, з’являться категорії правопорушників, до яких не будуть застосовувати адміністративний арешт. Відповідний законопроєкт №3048а за основу підтримали 242 парламентарі. Якщо закон буде ухвалено і в другому читанні, адмінарешт не застосовуватимуть:

  • до осіб з інвалідністю першої і другої групи;
  • неповнолітніх;
  • вагітних жінок;
  • до одиноких батьків, матерів або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю.

 

Окрім того, проєкт визначає порядок виконання постанови про застосування адмінарешту і арешту з утриманням на гауптвахті, уточнює порядок приводу особи для відбування такого арешту в разі її неявки.

 

У законопроєкті йдеться про те, що особа, рішення про здійснення приводу до якої ухвалив суд, зобов’язана прибути до місця відбування арешту в указаний в постанові час у супроводі поліцейського. У разі невиконання законних вимог правоохоронців з виконання постанови про привід до особи можуть застосувати поліцейські заходи примусу на підставі і в порядку, визначеному Законом «Про Національну поліцію».

 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

4
Супер
5
Сміх
2
Жах
4
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)