Маленькі секрети важливої справи: як допомогти дитині адаптуватись до дитсадка

31 Липня в 14:57  0  784

АсортіМаленькі секрети важливої справи: як допомогти дитині адаптуватись до дитсадка

У житті багатьох родин де підростають діти є особливий період під назвою «маля йде до дитсадка». Відбувається це, здебільшого, тоді, коли всі «за» та «проти» зважено, проведено декілька сімейних нарад та прийняте остаточне рішення.

 

Часто мами розриваються між відчуттям вини та потребою забезпечити маля необхідним гардеробом. Але найголовнішим питанням, яке часто опиняється поза увагою, є пом’якшення періоду адаптації дитини у дитсадку. Як зробити так, щоб сльозки в оченятах бриніли все рідше, а маля охоче йшло до групи? Завідувач ясел-садка «Веселка» Світлана Товстик поділилась методичними рекомендаціями, дотримання яких дозволить дітлахам краще звикнути до дошкільного закладу.


До дитсадка «починає ходити» вся родина

 


За словами Світлани Анатоліївни вже близько 5 років у дитсадку використовуються рекомендації, що допомагають дитині призвичаїтись до нового середовища. На практиці вони дають позитивний результат. Діти швидше призвичаюються до дитячого садочка.


Перше та найголовніше правило: не потрібно нервувати. Адже малюк емоційно пов'язаний з мамою. Настрій матері передається дитині. Трапляються випадки, коли мама стоїть під дверима групи, або біля дитсадка та плаче. Цього не потрібно робити ні в якому разі. Насамперед на вдалу адаптацію дитини до дитсадка повинна налаштуватись мама. У випадку, якщо дитині важко розлучатись з мамою, до дошкільного закладу маля може відводити тато.

 

Батькам важливо взаємодіяти з вихователем. Розповідати йому, що полюбляє дитина, як її можна заохотити до тієї чи іншої справи, заспокоїти. На період адаптації малюк може брати з собою улюблену іграшку. Зустрічались випадки, коли дитина могла заснути у дитсадку лише зі своєю улюбленою ковдрою. Деякий час доводилось приносити саме ту ковдру до дошкільного закладу, доки маля не призвичаїлось до нової обстановки.


Іграшки допомагають дітям пройти період адаптації. Іграшка може «ходити» до дитсадка разом з малюком. Лише з дозволу дитини можна спробувати залишити її в дошкільному закладі на ніч. При цьому потрібно пообіцяти іграшці забрати її зранку. Також пройти період адаптації допоможе гра у дитячий садочок вдома. Іграшка може «приходити» до дитячого садка, де її чекають інші іграшки, бавитись там та знаходити собі друзів.

 

 Открыть в полном размере


Режим – один з важливих моментів, який допомагає пройти період адаптації у дошкільному закладі. Вдома режим має бути такий же, як і в дитячому садочку. Себто у вихідні дні не слід дозволяти дитині спати занадто довго. Сніданок та обід мають співпадати з «дитсадківськими». Саме дотримання режиму грає одну з важливих ролей у період адаптації.


Протягом першого тижня перебування дитини у дитсадку має складати 2-3 години. Потім поступово можна збільшувати цей час до 5-6 годин в день.


Середній період адаптації становить:


• 7 - 10 днів у ясельному віці;
• 2 – 3 тижні у віці від 3 до 5 років
• 1 місяць у 5-6 років.


На період адаптації дитини до дошкільного закладу краще уникнути емоційного перенавантаження: походів в цирк чи на шумні вистави, поїздок в гості чи то приїзду гостей тощо.


Чого робити не варто


Інколи батьки, ненавмисне шкодять своїй дитині, допускаючи помилки у період адаптації маляти до дитсадка. Чого робити не варто?

 


Залякувати дитину дитсадком. Ні в якому разі не треба казати: «Не будеш слухатись, відведу тебе до дитсадка», «Розповім виховательці, нехай тебе покарає» тощо. Дошкільний заклад має асоціюватися у малюка лише з позитивними емоціями.


Не потрібно наказувати вдома за капризування у дитсадку. Також не потрібно забороняти контакти з іншими дітьми чи то негативно відзиватись про дитсадок при дитині.


В особистій бесіді мами дітей, що пішли до дитсадочків зауважують: потрібно бути готовою до того, що дитина плакатиме. Це неминуче. Але важливо знати, як себе поводити, щоб сліз було менше та вони зникли назовсім. Та радять пам’ятати про головне правило: дитині потрібно весь час нагадувати про те, що ви її любите, що вона для вас важлива, підтримувати її на кожному кроці. Тоді період адаптації до дитсадка та багато інших життєвих моментів пройдуть з мінімальними наслідками.

 


Автор: Лілія БІЛА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

evrostil_neww.jpg

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)