Аби недопустити відкриття рудникового кар’єру, на Гуляйпільщині зберуть громадські слухання

18 Листопада 2021 15:06  0  1055

На районіАби недопустити відкриття рудникового кар’єру, на Гуляйпільщині зберуть громадські слухання

Мешканка Гуляйполя, народний депутат Марина Нікітіна на своїй сторінці у Фейсбук виклала інформацію щодо будування рудникового кар'єру на території Пологівського району.


Нагадаємо, раніше ми писали про загострення ситуації навколо відкриття кар’єру на Гуляйпільщині: з метою видобування залізної руди та інших копалин Гуляйпільське родовище винесене на аукціон. Мінекології пропонує продати Гуляйпільське родовище залізних руд за 1,3 млрд. грн


Мешканці Гуляйпільської та сусідніх громад категорично проти небезпечного сусідства.

 

Нардепка направила депутатське звернення голові Гуляйпільської громади Сергію Ярмаку щодо організації Громадського слухання і зібрання підписів проти розробки вказаного кар'єру.


Рекомендувала громаді створити петицію до Президента України, направити рішення сесії депутатів міськради до Пологівської райради, РДА, облради, Міністерства захисту довкілля.

 

Результатом проведених дій повинно бути вилучення ділянки з аукціону аби не перетворювати життя людей на промислову в’язницю, - говорить Марина Нікітіна.

 

За словами корінних гуляйпільців, наслідки відкриття кар'єру будуть катастрофічними для Гуляйполя і сусідніх територій. З кар'єру йтиме потужна радіація, бо там маємо залежі урану. Це погубить родючий чорнозем та призведе до екологічної катастрофи. Найбільшу небезпеку від вибухових робіт буде мати Оріхів, Комишуваха, Запоріжжя. Не омине радіаційний вплив і Пологівщину. Аби уникнути трагедії в майбутньому, потрібно зараз робити все можливе, щоб не допустити відкриття цього кар'єру

 

Не підтримує відкриття кар'єру і керівництво Гуляйпільської громади.

 

“Ми готові робити все, аби кар'єр на території громади не відкрився. Його функціонування не досліджено, не відомо, як радіаційні викиди вплинуть на навколишнє середовище і здоров'я людей. Ми вже зверталися з цим питанням до Запорізької обласної ради, будемо звертатися ще. Минулі роки я також підтримував позицію громади проти відкриття кар'єру”, - коментує очільник громади Сергій Єрмак.

 

Про дату проведення громадських слухань, поки невідомо.

 

 

 

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

6
Супер
7
Сміх
29
Жах
20
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

изображение_viber_2020-10-30_09-08-35.jpg

 

 

Пологи (г.)