Скільки податкового боргу заплатили представники пологівського, більмацького та розівського бізнесу

1 Липня 2021 13:44  0  593

На районіСкільки податкового боргу заплатили представники пологівського, більмацького та розівського бізнесу

За січень-листопад поточного року пологівські, більмацькі та розівські суб’єкти господарювання погасили податкові борги перед бюджетами у сумі 2,8 мільйона гривень

 

Про це повідомила завідувачка Пологівського сектору по роботі з податковим боргом управління по роботі з податковим боргом ГУ ДПС у Запорізькій області Юлія Відясова. Зокрема, до державного бюджету надійшло 733,8 тис.грн., до місцевих скарбниць – 2,1 мільйони.


До боржників фахівці Пологівського сектору застосовують заходи, передбачені законодавством. Так, з початку року направлено 296 податкових вимог щодо погашення суми податкового боргу, складено 3 акти опису майна у податкову заставу.


Крім того, податківці подали до суду 30 позовів на суму 2,5 мільйона про стягнення податкового боргу за рахунок коштів з рахунків боржників, що обліковуються в банківських установах та за рахунок вилучення готівкових коштів.


Упродовж січня-листопада в рахунок погашення заборгованості з єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування надійшло 1,04 мільйона, у тому числі через органи державної виконавчої служби – 343,7 тис.гривень.

 

Роз’яснення законодавства

Закон щодо лібералізації застосування РРО прийнято Пологівський сектор організації роботи організаційно-розпорядчого управління ГУ ДПС у Запорізькій області звертає увагу, що 01 грудня 2020 року Верховною Радою України прийнято законопроект № 4439-д (доопрацьований) «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій» (далі – (Закон).


Ухваленим Законом:
► визначено ліміти для фізичних осіб – підприємців (ФОП) – платників єдиного податку, виходячи із встановлених законом на 1 січня податкового (звітного) року розмірів мінімальної заробітної плати:


● I група – 167 розмірів мінімальної заробітної плати замість 1 млн грн;
● II група – 834 розміри мінімальної заробітної плати замість 5 млн грн;
● III група – 1 167 розмірів мінімальної заробітної плати замість 7 млн грн.;
► скасовуються норми щодо застосування механізму «кешбек»;


► відтерміновується до 01 січня 2022 року обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО)/програмних РРО (ПРРО) для ФОП, які є платниками єдиного податку другої – четвертої груп та обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які провадять діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування. З цього переліку виключено інтернет-торгівлю, роздрібну торгівлю вживаними товарами, діяльність ресторанів та кафе, туристичні агентства та операторів, готелів, реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), продаж автозапчастин.


► подовжується до 01 січня 2022 року застосування понижених розмірів фінансових санкцій за порушення суб’єктами господарювання окремих вимог закону щодо використання РРО/ПРРО під час проведення розрахункових операцій;


► передбачається незастосування РРО/ПРРО під час надання дистанційних послуг, розрахунки за які здійснюються виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

 

 

Як подати декларацію з метою отримання податкової знижки
Пологівський сектор організації роботи організаційно-розпорядчого управління ГУ ДПС у Запорізькій області нагадує, що відповідно до ст.166 п.166.3 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) подати декларацію з метою отримання податкової знижки мають право громадяни, які понесли витрати на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.


Особа, що хоче отримати виплату повинна відповідати наступним критеріям:
- мати громадянство України та реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), крім випадків, коли особа через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття РНОКПП та має про це відмітку у паспорті;
- не бути фізичною особою –підприємцем;
- загальна сума податкової знижки у звітному податковому році, не перевищує суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата.


Документи, що підтверджують право на податкову знижку за навчання: копія паспорта та РНОКПП особи, яка сплатила за навчання, крім випадків, коли особа через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття РНОКПП і має про це відмітку у паспорті; копія паспорта (свідоцтва про народження) особи, яка навчається; податкова декларація про майновий стан і доходи за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859; відповідні платіжні та розрахункові документи, щодо суми сплачених коштів за вказаний період; договір з навчальним закладом, в якому обов’язково повинно бути відображено вартість навчання та строк оплати; довідка про заробітну плату за звітний період з обов’язковим визначенням сум утриманих податків; документи, що підтверджують ступінь споріднення (наприклад, свідоцтво про народження).


Копії документів, які подані на підтвердження платником податків витрат та копії договорів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з податковою декларацією, а оригінали цих документів підлягають зберіганню платником податку.


Граничний термін подання податкової декларації для реалізації права на податкову знижку за 2019 рік – 31 грудня 2020 року. Майте на увазі, право на отримання податкової знижки за 2019 рік не переноситься на наступний 2021 рік. Зважаючи на запровадження карантину, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) податкову декларацію для отримання податкової знижки можна подати як особисто, так і в електронній формі, скориставшись сервісом «Електронний кабінет платника». Вхід до кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, або через офіційний вебпортал ДПС.

 

Інформація в приватній частині Електронного кабінету оновлюється у режимі реального часу Пологівський сектор організації роботи організаційно-розпорядчого управління ГУ ДПС у Запорізькій області нагадує, що Електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених ПКУ та іншими законами, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, зокрема, шляхом перегляду інформації яка збирається, використовується та формується контролюючими органами у зв’язку з обліком платників податків та адмініструванням податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ), здійснення податкового контролю, у тому числі даних оперативного обліку податків, зборів, ЄВ, даних системи електронного адміністрування ПДВ, даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, а також одержання такої інформації у вигляді документа, який формується автоматизовано шляхом вивантаження відповідної інформації з електронного кабінету із накладенням кваліфікованого електронного підпису посадової особи контролюючого органу та кваліфікованої електронної печатки контролюючого органу із застосуванням засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки, які мають вбудовані апаратно-програмні засоби, що забезпечують захист записаних на них даних від несанкціонованого доступу, від безпосереднього ознайомлення із значенням параметрів особистих ключів та їх копіювання.


Електронний кабінет створюється та функціонує за такими принципами, як повнота функціоналу - наявності такого інтерфейсу електронного сервісу, який забезпечує можливість реалізації прав та обов’язків платника податків, отримання документів, передбачених законодавством, та інформації, що стосується такого платника податків, онлайн (через Інтернет у режимі реального часу) або через програмний інтерфейс (АРІ), іншими засобами інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем.

 

Відповідно до п. 3 розд. ІІ Порядку функціонування Електронного кабінету, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.07.2017 № 637 зі змінами та доповненнями, Електронний кабінет в процесі функціонування взаємодіє з іншими інформаційно-телекомунікаційними системами ДПС.


Звертаємо увагу, що в приватній частині Електронного кабінету інформація щодо облікових даних, поданої звітності, стану розрахунків з бюджетом, листів, запитів, реєстрації податкових накладних та інших сервісів оновлюється в режимі реального часу.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

4
Супер
0
Сміх
0
Жах
1
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)