Звідки взявся Старий Новий рік, і де його відзначають?

13 Січня в 14:29  0  548

На Вкраїні та у світіЗвідки взявся Старий Новий рік, і де його відзначають?

Що таке Старий Новий рік, чому це свято досі існує, в яких країнах він ще актуальний?

 

Про це цікаво на передодні свята пишуть "Факти".

 

 Перейти на григоріанський календар більшовики намагалися ще з листопада 1917 року, але не могли домовитися про форму переходу.

 

Обговорення зводилися до двох проектів.

 

Відповідно до першого з них, передбачалося переходити на новий календар протягом 13 років, відкидаючи кожен рік з 24 години.

 

Другий проект, за який виступав Ленін, припускав одномоментний перехід, що в підсумку і сталося.

 

24 січня 1918 року в радянській Росії Рада народних комісарів вирішила наздогнати прогресивний світ і перейти з архаїчного юліанського календаря на григоріанський.

 

Цього дня було сформульовано і прийнято відповідний декрет. За два дні — 26 січня — його підписав Ленін.

З метою встановлення в Росії однакового майже з усіма культурними народами обчислення часу Рада народних комісарів постановляє запровадити після закінчення січня місяця цього року новий календар. В силу цього перший день після 31 січня цього року вважати не 1 лютого, а 14-го лютого, другий день вважати 15-м і так далі, — йшлося в тексті декрету.

Таким чином, традиції святкувати Старий Новий рік немає і 100 років.

А вже в ніч з 13 на 14 січня 1919 року у радянських громадян з’явився додатковий привід для того, щоб випити, адже Новий рік за новим стилем вони вже відзначили, а старий стиль раніше використовувався церквою і до кінця забутий не був.

У Вельсі також існує аналог старого Нового року — фестиваль Хен Галан. Він проводиться в долині Гвон і символізує початок Нового року за юліанським календарем. В цей день діти ходять по домівках і отримують подарунки.

В Україні, Білорусі в цей день відзначають Щедрий вечір, який включає в себе святкування, гуляння та ворожіння. Крім того, Старий Новий рік відзначають і в країнах, що входили до складу Югославії. Особливо активно це роблять у Сербії, Македонії, Косово, Боснії і Герцеговині, а також в Чорногорії, де церкви використовують юліанський календар.

Нарешті, відзначають Старий Новий рік і в Північній Африці. Роблять це бербери. Правда для них, на відміну від європейців, це справжній Новий рік, адже берберський календар, по суті, є не дуже грамотною калькою з юліанського. Свято вони відзначають 12 січня.

У Швейцарії Старий Новий рік називають “старий день Святого Сильвестра”. Це свято відзначає переважно німецькомовне населення швейцарських кантонів. Свято є наслідком народного неприйняття переходу на григоріанський календар в ході Реформації.

 


 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)