Зростання «мінімалки» в грудні зробить українців ще біднішими – думка експерта

9 Листопада 2021 08:13  0  1156

АктуальноЗростання «мінімалки» в грудні зробить українців ще біднішими – думка експерта

Ціни на продукти в Україні зростають швидше, ніж збільшується зарплата


В Україні ціни на продукти зростають із випередженням зарплати. Особливо це стосується людей із низьким рівнем доходів – тих, хто отримує мінімальну зарплату або різні соціальні виплати. Через це, незважаючи на підвищення мінімалки, українські громадяни стають біднішими. Про це пише ubr.ua.

 

У грудні цього року мінімальну зарплату підвищать на 500 гривень. Проте громадяни, які отримують мінімалку, цього підвищення не відчують, адже зростання цін на продукти з лишком перекриє це підвищення, каже економіст Олег Пендзин.

 

За словами експерта, інфляція до кінця року може виявитися набагато вищою, ніж це прогнозують у Нацбанку. Ймовірно вона буде не 11, а 15%. Це пов'язано з тим, що держава намагається штучно стримувати ціни на енергоносії, зокрема на електрику та газ.

 

«Ми побачимо, як ці 30% витрат виробників перекочують на полиці магазинів. Номінальна зарплата збільшилася на 19%, реальна – на 6%. Так, мінімальну зарплату збільшать, і ця сума ляже в товар, а ми це все оплатимо з власної кишені», – каже Пендзин.

 

Найчутливішими до подорожчання виявляться найменш захищені верстви населення, які отримують найменші доходи. Зазвичай у таких сім'ях зарплата не перевищує 40%. Решта 60% припадає на частку соціальних виплат, включаючи й пенсії. А вони, на жаль, зовсім невеликі. Та й зростання цих виплат можна назвати символічним.

 

Крім того, в Україні буде дефіцит якісних продуктів харчування. Ціни на продовольство на світовому ринку зростають. І все, що буде мати попит там, наші виробники прагнутимуть вивезти і продати на зовнішньому ринку – заради валютної виручки. Тому українцям тут залишиться те, що значно поступається в якості, але трохи дешевше в ціні. 

 


Джерело: glavcom.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

4
Супер
2
Сміх
23
Жах
28
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

Пологи (г.)