В Україні газ злетів у ціні на 175%, а струм майже на 40%: як перерахували тарифи

22 Липня 2021 08:06  0  820

На Вкраїні та у світіВ Україні газ злетів у ціні на 175%, а струм майже на 40%: як перерахували тарифи

В середньому комуналка за рік подорожчала на чверть


В Україні з червня 2020-го до червня 2021-го зросли в ціні всі комунальні послуги. Найбільше подорожчав газ – на 175%. Це стало результатом впровадження ринкового формування ціни за умови рекордно високих цін на енергоресурси на європейському ринку.

 

В середньому комуналка за рік подорожчала на чверть. І це без урахування запланованого на серпень перерахунку цін на електроенергію (тариф для тих, хто витрачає багато кВт·год на місяць, може збільшитися в рази).

 

oly


Електроенергія
Подорожчання склало 36,6% і сталося це за рахунок скасування пільгового тарифу на перші 100 кВт·год у розмірі 90 копійок (зараз діє єдина ціна в 1,68 грн).

Як буде: вартість електроенергії розділять на чотири різних тарифи, залежно від обсягів споживання.

 

Практично достовірно відомо, що тарифи будуть:

для перших 100 кВт·год;
для обсягу від 100 до 300 кВт·год;
для обсягу від 300 до 500 кВт·год;
у разі споживання від 500 кВт·год.


Також у Кабміні неофіційно розповідають, що перший тариф (у разі малого споживання) буде таким самим, як і зараз – 1,68 грн за кВт·год. Наступні два ще обговорюються, а четвертий може досягати 3,5 грн за кВт·год.

 

В Україні ціни на електроенергію не переглядалися тривалий час. У результаті собівартість струму вже вдвічі вища, ніж платимо за нього. Тільки доставка вже згенерованої електроенергії обходиться в 1,6 грн за кВт·год.

 

Якщо нічого не змінювати, борги всіх учасників ринку електроенергії будуть рости. Рано чи пізно це може призвести до банкрутства підприємств, а це фактично поставить країну перед загрозою віялових відключень і масштабних проблем з електроенергією.

 

Собівартість струму залежить від регіону, для деяких вона становить більш ніж 3 грн за кВт*год. Але вводити різні ціни для українців із різних областей не будуть. Це б створило соціальну напругу і нерівні умови.

 

Газ
Різке подорожчання газу пов'язано з введенням у серпні минулого року ринкових умов формування ціни для населення. З того моменту постачальники можуть самі вирішувати, за якою ціною їм вигідно продавати блакитне паливо. В результаті за рік куб подорожчав із 2,8 до 7,9 грн.

 

Гаряча вода та опалення
Зростання цін на послуги теплокомуненерго склало всього лише 13,9%. Це пов'язано зокрема і з меморандумом, який постачальники підписали з урядом. Вони не стали разом із подорожчанням блакитного палива (а це до 80% в структурі їхніх тарифів) піднімати і свої ціни. Але рано чи пізно їм доведеться це зробити, вже восени тепло і гаряча вода можуть бути на 40% дорожчими. 

 


Джерело: glavcom.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

3
Супер
4
Сміх
12
Жах
24
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)