Якщо з вашої картки вкрали гроші, то в цьому винні ви самі

27 Липня в 06:19  0  1990

На Вкраїні та у світіЯкщо з вашої картки вкрали гроші, то в цьому винні ви самі

Банки не пішли на введення принципу нульової відповідальності


Принцип нульової відповідальності, при якому за всі шахрайські операції з платіжними картками і втрату грошей з них відповідали б тільки банки, в Україні не запрацював. Хоча його впровадження в тестовому режимі анонсувалося з 1 серпня 2016 року.


Як зазначив директор Асоціації EMA Олександр Карпов, банки не пішли на введення принципу нульової відповідальності через недосконалість українського законодавства і збільшених втрат по картках клієнтів, які погано оберігають конфіденційні дані щодо своїх карток.


«Принцип нульової відповідальності означає, що всі витрати по несанкціонованих операціях, в разі якщо клієнти не викриті в протиправних діях, банки приймають на себе. Це правило працює в багатьох країнах світу. Але для клієнтів це означає ще й жорстке дотримання всіх правил по операціях з картками, які прописують банки. Наші громадяни не зовсім відповідально ставляться до безпеки даних щодо платіжних інструментів», – зазначив Карпов.


У 2016 році відзначено сплеск шахрайства, пов’язаний з вивідуванням у громадян через СМС, телефонні дзвінки, і іншими способами інформації щодо платіжних карток.


«Люди «віддають» інформацію добровільно. Це головна причина відмови банків. Для категорії VIP-клієнтів цей принцип працював завжди, але для масового сегмента і для зарплатних проектів цей принцип не реалізований», – уточнив Карпов.
За його словами, в 2016 р. шахрайство зросло в 2-4 рази, залежно від виду операцій. Це призвело до втрат, близько 350 млн. грн. з яких понад 300 млн. грн. були вкрадені при «добровільній» згоді власників карток, до яких шахраї застосували прийоми соціального інжинірингу.


«Нездатність людей розмежувати, яку інформацію, за яких умов, кому можна віддавати і як поводитися, щоб використання платіжних інструментів було безпечним, зупинило банки від введення нульової відповідальності в 2016 і в 2017 рр. Занадто багато було звернень про втрати, в яких люди були винні самі», – пояснив фінансист.

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

evrostil_neww.jpg

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)