В Україні подорожчає пшеничне борошно

13 Вересня 2021 08:21  0  441

АктуальноВ Україні подорожчає пшеничне борошно

Підвищення цін обумовлене подорожчанням сировини та збільшенням витрат на виробництво готової продукції


З початку тижня українські переробники поступово підвищують ціни пропозиції на пшеничне борошно, повідомляє Agravery.com.

 

«Після деякої стабілізації на українському ринку пшеничного борошна знову почав домінувати підвищувальний ціновий тренд, багато в чому викликаний попереднім подорожчанням сировинної бази та, відповідно, збільшенням витрат на виробництво готової продукції», – розповідає Анна Танська, керівник відділу зернових та олійних ринків ІА «АПК-Інформ».

 

Традиційно ключову підтримку цінам надало стрімке подорожчання пшениці з протеїном 12,5% на експортному ринку, вартість якої подолала позначки в 300 $/т FOB і 8,5 тис. грн/т СРТ-порт на тлі активізації попиту імпортерів, затримки збиральної та неоднозначних перспектив виробництва (в т.ч. щодо якісних показників) у низці основних країн-експортерів.

 

«Станом на 9 вересня ціни пропозиції на борошно вищого та 1 сорту озвучуються переважно в діапазонах 9,8−11,6 тис. грн/т і 9,5−11,3 тис. грн/т EXW відповідно, що в середньому на 200−400 грн/т, а в ряді випадків на 500−600 грн/т вище за показники в кінці минулого тижня», – додає аналітик.

 

Крім того, більш активному зростанню цін перешкоджають складнощі з реалізацією готової продукції через помірний попит і присутність на внутрішньому ринку більш дешевого борошна, імпортованого з Білорусі.

 

«Все це надало підтримку й експортним цінам на борошно, які варіюються в досить широкому діапазоні – 300−350 $/т FCA на вищий сорт. При цьому попит імпортерів залишається вкрай стриманим. З початку сезону українським борошномелам вдалося експортувати близько 24 тис. тонн проти 35,2 тис. тонн і 45,3 тис. тонн за перші 2 місяці 2020/21 і 2019/20 МР відповідно. Напередодні виходу оновленого звіту USDA ціни дещо стабілізувалися», – підкреслює Танська.

 

Разом із тим, у 2021/22 МР загальний баланс пшениці в 8 найбільших країнах-експортерах залишається досить напруженим – співвідношення запасів і споживання очікується на мінімальному рівні за останні 20 років. Це на тлі збереження питань щодо якості зернової продовжуватиме підігрівати ринок, незважаючи на локальні оптимістичні оцінки в ряді країн-виробників.

 

До слова, з липня на внутрішньому ринку ціни на більшість харчових продуктів або зменшилися, або уповільнили зростання – причина полягає, зокрема, у сезонності та обсягах виробництва. Про це повідомляє Міністерство економіки.

 

Так, у серпні проти липня подешевшали овочі борщового набору (від 4,5% на капусту та до 40,8% на моркву), пшоно – на 2,4%, олія соняшникова – 2%, крупа вівсяна – на 1,5%, крупи гречані – на 1,3%, борошно пшеничне та птиця – до 1%. Також нормалізувалася ціна на цукор.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
4
Сміх
6
Жах
11
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)