Передайте це послання усім вчителям

7 Жовтня в 12:31  0  710

АктуальноПередайте це послання усім вчителям

Одного разу я запитав у свого японського колеги, вчителя Ямамото:

 

- Коли в Японії відзначають свято вчителів, як Ви його зустрічаєте?

 

Здивований моїм питанням, він відповів:

 

- У нас ніякого свята вчителів немає.


Почувши його відповідь, я не знав, вірити йому чи ні. У мене промайнула думка: «Чому країна, де розвинена економіка, наука і техніка так нешанобливо ставиться до вчителя, його праці?».

 

Якось після роботи Ямамото запросив мене в гості до себе додому. Оскільки він жив далеко від школи, ми поїхали на метро. У вечірню «годину пік» вагони підземного поїзда були переповнені.

 

Сяк-так протиснувшись, я стояв, міцно вхопившись за поручні. Раптово дідусь, який сидів поруч, поступився мені місцем. Не розуміючи такого шанобливого ставлення з боку літньої людини, я не міг прийняти його пропозиції, проте він був наполегливий, я змушений був сісти.

 

Після виходу з метро я попросив Ямамото пояснити вчинок аксакала. Ямамото посміхнувся і вказавши на мій нагрудний знак вчителя, сказав:

 

- Цей старець побачив твій знак вчителя і в знак поваги до твого статусу поступився своїм місцем.

 

... Оскільки я в перший раз йшов в гості до вчителя Ямамото, було незручно йти з порожніми руками і я вирішив придбати подарунок. Своїми думками я поділився з Ямамото, він підтримав мене і сказав, що попереду є магазин для вчителів, де можна придбати товари за пільговими цінами. Я знову не втримав свої емоції:

 

- Пільги надаються тільки вчителям? - запитав я.

 

Підтверджуючи мої слова, Ямамото сказав:

 

- В Японії учитель - сама шанована професія, найповажніша людина. Японські підприємці сильно радіють, коли в їх магазини приходять вчителі, вважають це великою честю для себе.

 

За час перебування в Японії я неодноразово бачив, як японці безмірно поважають вчителів. У метро для них існують окремі місця, для них відкриті окремі магазини, вчителі не стоять в чергах за квитком на будь-який вид транспорту.

 

Навіщо японським вчителям окреме свято, коли кожен день їхнього життя немов свято?

 

Переказуючи цю історію, я всім серцем хочу, щоб і наше суспільство виросло до такого рівня, до такого ставлення до вчителя, а вчителі були гідні такого високого звання! »

 

Передайте це послання всім своїм колегам. Нехай в грудях б'ється у всіх нас гордість !!! "Учитель перед іменем твоїм я схиляюся ..." 💐💐💐

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

СТРОЙОПТТОРГ_10_07_18.jpg

 

 

Пологи (г.)