Пологівська залізнична лікарня: бути чи не бути?

29 Вересня в 18:46  0  2098

АктуальноПологівська залізнична лікарня: бути чи не бути?

Навколо Пологівської залізничної лікарні вже давно не вщухають майже шекспірівські пристрасті – бути чи не бути? – головне питання, яке турбує і медичних працівників закладу, і керманичів району, і залізничників, родини яких десятиріччями тут лікуються. Знову прокотилася хвиля розмов, що лікарню вкотре планується закрити. Найпершим аргументом в цьому є нестача коштів на її утримання.


Питання не просте і вкрай важливе, адже зачіпає інтереси і медичних працівників, і щонайменше п’яти тисяч залізничників, яким цілий рік треба проходити медогляд і лікуватися. До того ж, до лікарні прив’язана і лікувальне та лікувально-профілактичне обслуговування застрахованих осіб компанією «Нафтогазстрах».


Головна турбота усіх зацікавлених сторін – що далі з ними буде? Можливо, якби всі рухи стосовно лікарні проводилися із залученням громади, активістів, представників залізничників – такої ситуації і не було, адже наразі за всіма ознаками назріває бунт, який може зашкодити не тільки репутації адміністрації міста, що вчасно не змогла розгледіти неправомірність дій, а й загостренню соціального конфлікту, що цілком вірогідно призведе до економічних збитків. Саме на цьому наголошують лідери громадського руху, представник профспілки пологівських залізничників Михайло Вяльцев та командир місцевого осередку “Правого сектора” Андрій Семененко.


Своє бачення проблеми залізничники виклали у листі до Голови Районної Ради, який було зареєстровано в секретаріаті Ради ще 25 вересня. Не дочекавшись відповіді, активісти звернулися в РАЙОНКУ, щоб відкрито заявити про свою позицію, адже небажання влади йти до відкритого діалогу тільки збільшує напругу навколо даної ситуації


Звичайно, є питання і до самої лікарні, яка майже змирилася зі своїм статусом кво – невизначеністю і балансуванням між «ми працюємо» і «завтра нас вже не буде». У неї є велика підтримка – залізничники, які вкрай незадоволені існуючою ситуацією та бачать її зі свого боку, і особливо не хочуть поринати в усі тонкощі справи. І в тут вони мають рацію – адже, для вирішення таких питань мають збиратися профільні, висококваліфіковані комісії, і такі комісії щоразу збираються (наразі і досі працюють над цим питанням) але буває, що фахівці, залучені до цієї справи, по-різному розуміють своє призначення.

 

Так, наприклад, лікар залізничної лікарні – учасник комісії вважає, що його покликано, щоб врятувати заклад, а реальна задача – його знищення. Фінансові звіти учасникам комісії не демонструються (що ви в цьому розуміє), реальний стан справ – тільки зі слів очільників групи (тих, хто «за» ліквідування закладу). Тож обурення, гнів і рішучі настрої залізничників можна зрозуміти – чим більше робиться тишком-нишком, - тим більший буде резонанс.


Є ще окремий момент – Госпітальний округ. Наразі ще не визначено, де він буде знаходитись – в Пологах чи Токмаку. Якщо це право нададуть Токмаку – то що тоді робити залізничникам, основний вузол яких знаходиться у Пологах. Якщо центр госпітального округу буде в Пологах – то як впорається з напливом пацієнтів діючий Медичний центр, враховуючи і так чималі черги?


Основний момент цього етапу – 12 жовтня – скликання сесії. За інформацією, саме цього дня буде оголошено про закриття залізничної лікарні і передаванням усіх її функцій Пологівському ЦПМСД.


Голова районної ради Олександр Покутній, заявив РАЙОНЦІ, що саме це питання на сесії обговорюватися не буде, тому що комісія щодо залізничної лікарні ще працює, ще збираються всі данні – технічні, фінансові, кадрові. І поки комісія працює – усі зацікавлені сторони можуть бути спокійні, за спиною громади такі рішення не прийматимуться.

 

Інша справа, що залізничники та активісти міста не мають до таких слів довіри і обіцяють контролювати ситуацію, збираючи мітинги протесту та навіть страйки.


Громадський рух залізничників нагадує керманичам, що залізниця в місті - це стратегічний об'єкт, який, до того ж, справно сплачує податки до місцевого бюджету. Так, тільки починаючи з цього року, до бюджету було перераховано майже 21 млн. грн. Тож залізничники вимагають перш за все рахуватися з їхньою думкою і разом шукати вихід із ситуації.

 

Чи є у адміністрації настрої доводити ситуацію до абсурду, чи все ж буде вирішено діяти відкрито – побачимо. А поки що: залізнична лікарня не має сімейних лікарів та державних гарантій, що передбачені новою медичною реформою, а отже і заключити договір з «сімейниками» пацієнти не можуть. Таким чином, поки тривають лікарняні війни, залізничників вже м’яко змушують перебиратися до іншого табору.

Автор: Марина АНДРУСИШЕНА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

СТРОЙОПТТОРГ_10_07_18.jpg

 

 

Пологи (г.)