Працівники двох комунальних підприємств отримують зарплатню з затримкою. Яка причина?

9 Червня 2021 09:00  0  1087

Події містаПрацівники двох комунальних підприємств отримують зарплатню з затримкою. Яка причина?

Проблеми із виплатою заробітної плати спіткали два комунальні підприємства міста. Про це журналістам “Районки” стало відомо від працівників. В чому проблема та які можливі негативні наслідки для міста в разі невирішення, дізнавались журналісти Газети.


“Не вперше заробітну плату отримуємо із затримкою. Люди, що виконують сумлінно свою роботу, налаштовані звільнятися. Ніяких пояснень і надій на покращення ситуації нам не дають, розповіли журналістам працівники комунального підприємства “Житло - Сервіс”.

 

- Тарифи “Житло-Сервісу” на утримання будинків, споруд, прибудинкових територій (квартплата) діють з 2018 році. За період діючих тарифів мінімальна зарплата збільшувалась п'ять разів. Відповідно, ми підняли заробітну плату працівникам, але тарифи залишились на тому ж рівні. Через це на підприємстві виник брак коштів і затримка із виплатами, коментує директор КП Олександр Луценко.

 

Засновником підприємства є Пологівська міська рада. Тарифи по сплаті комунальних послуг затверджував виконком міської ради.


Подібна ситуація спіткала ще одне КП - “Міськводоканал”. Проблема із фінансуванням на підприємствах затяжна. Чи існують шляхи вирішення, запитали міського голову Юрія Коноваленка:

КП “Житло - Сервіс”
Міська рада не має права втручатися у господарську діяльність підприємства, можемо тільки регулювати тарифи на послуги. Тарифи на вивезення сміття прийняті своєчасно і є умовно обґрунтованими. Важливим чинником у формуванні тарифів є вартість пального, а вона, як бачимо, зросла.


Міська рада щомісяця надає КП фінансову підтримку: направляє частину орендної плати від комунального майна, це близько 30 - 40 тисяч. Крім того, для полігону сміття виділяються кошти на придбання паливно-мастильних матеріалів з метою попередження загоряння.

 

КП “Житло - Сервіс” має виконувати функції компанії-управителя багатоповерхівок, але такі послуги сьогодні підприємство не надає. Згідно закону про житлово-комунальні послуги, міська рада не має права затверджувати тарифи на управління багатоповерхових будинків.

 

Наразі маємо наступну ситуацію: співвласники будинків відмовляються створювати ОСББ, обирати компанію-управителя.

 

Раніше з метою донесення інформації до мешканців багатоповерхівок проводилися збори працівниками “Житло - Сервіс”. Але безрезультатно, жителі не проявили активність. Ми не можемо провести конкурс на роль управителя компанії, бо саме жителі мають провести збори і обрати управителя багатоповерхівок.

 

Пасивна позиція щодо процесу створення ОСББ мешканцями багатоповерхівок не дає закону втілитися у життя. Але без проведення відповідних кроків КП “Житло - Сервіс” не зможе надавати послуги по утриманню і обслуговуванню багатоповерхівок у тому об'ємі, якому їх отримували співвласники будинків раніше.

 

Протягом літа будемо ще проводити збори мешканців багатоповерхівок з надією, що люди нададуть нам дозвіл на проведення конкурсу по визначенню управителя компанії. Тільки таким шляхом можливо вирішити питання з подальшим функціонуванням КП “Житло - Сервіс”.


Сьогодні працівники підприємства мають часткову заборгованість по зарплаті - витрати підприємства не покриваються через низькі тарифи на квартплату. Реально їх потрібно підвищувати на 30 - 35 відсотків. Зробити це можна буде тільки після проведення вищевказаних процедур. Надати фінансову допомогу підприємству міська рада не може, оскільки перше уточнення бюджету можливо буде провести тільки у липні. Так мовить законодавець. Та й розраховувати на це марно, на жаль, вільних коштів катастрофічно не вистачає.

 

При проведенні конкурсу на визначення компанії управителя буде прораховано підвищення вартості послуг. На це мешканці квартир можуть не піти, але другого виходу немає.

 

В разі необрання мешканцями будинків компанії управителя в особі КП “Житло - Сервіс”, надавати послуги з обслуговування багатоповерхівок це підприємство більше не зможе.

 

КП “Міськводоканал”

Проблеми на підприємстві не припиняються через постійні крадіжки води мешканцями міста у літній сезон. Непорахованою водою люди поливають городину, через що підприємство несе значні збитки, зазначають керівники.

 

- На сьогодні тариф на воду складає 46 гривень за куб (вода і водовідведення). Аби підприємство вийшло по розходах на нуль, потрібно підняти тариф як мінімум до 52 гривень. Останнього разу виконком не підтримав запропоновані прораховані рішення міської ради по тарифах на воду. Зрозуміло, що при підвищенні тарифів громадяни просто не зможуть їх сплачувати. Ми намагаємось нестачу коштів частково відшкодовувати.

 

На підприємстві виникла проблема із фінансуванням, затримками заробітної плати працівникам. Наразі для підтримки підприємства потрібно внести більше мільйона гривень доплати. Таких коштів у бюджеті міської ради немає, але при перевиконанні бюджету ми їх надамо.
.
Подібні труднощі з фінансуванням виникають на підприємстві у період, коли держава підвищує мінімальну зарплатню, а підприємство не встигає привести у відповідність тарифи на надавані послуги, - пояснив міський голова.

 

Робота по попередженню крадіжки води проводиться працівниками підприємства


Причиною фінансових проблем водоканалу є не тільки економічно необґрунтовані тарифи, а й постійні крадіжки води споживачами.

 

Служби, які мають проводити відповідний моніторинг, у підприємства є. І вони найбільше зацікавлені у виявленні порушників: проводять рейди, але користуватися неоплаченою водою виходить у пологівців постійно. Часто контролерів міськводоканалу просто не пускають до двору або квартири.

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
4
Сміх
18
Жах
9
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)