Непопулярні заробітки безробітних пологівців

29 Травня в 06:44  0  1943

Події містаНепопулярні заробітки безробітних пологівців

Доведені до відчаю, а подекуди і голоду, безробітні пологівці змушені збирати і здавати пусті пляшки і папір. Аби мати копійчину на денний прожиток, порпаються у смітниках, долаючи сором та людські пересуди. Про заробіток, який у реаліях сьогодення набирає обертів серед нужденних, дізнавались журналісти “Районки”.

 

З Анатолієм ми познайомились, коли чоловік ще мав роботу, але Донецьку фірму, на якій він працював заправником газу, ліквідували, тому залишився без роботи. У центрі зайнятості 58-річному чоловіку не змогли знайти роботу, недовго отримував і грошові виплати по безробіттю. Немало людей сьогодні опиняються у ситуації: до пенсії ще рано, а на роботу вже не беруть. Де тільки не намагався влаштуватися, та відповідь одна - не підходите за віком. Так чоловік залишився без коштів для існування.

 

Немов опинився у ролі героя гри на виживання. Кожен день прокидаєшся і думаєш: де взяти хліба, чим платити комунальні рахунки, купувати ліки і т.д. Можливо, в такій ситуації хтось пішов би красти, але я знаю, що це гріх. Не маю сили і здоров'я, щоб, наприклад, йти підробляти будівельником чи сторожувати у нічний час. Не бачив іншого виходу, як добувати кошти з того, що вже є сміттям. Збираючи пляшки, пластик чи папір вважаю, що роблю подвійну справу - рятую від бруду місто та екологію і маю копійчину в кишені. Отримані кошти витрачаю на їжу, не палю і не вживаю алкоголю.

 

Вже місяць пологівець отримує дохід від здачі сировини для переробки. Така робота не з легких: встає вдосвіта і навідується до місць відпочинку, магазинів, парків аби зібрати те, що залишилось після нічних розваг містян. Впродовж дня велосипедом “патрулює” місто у пошуках підходящої провізії. Не оминає і місця збору сміття, але говорить, що там рідко що можна знайти. У даній справі - велика конкуренція!
Не раз ставав свідком того, як за “товар” сваряться між собою вуличні пияки, для яких пляшки з-під пива також є єдиним прибутком. Нашого героя вони не займають - добре його знають і, можна сказати, поважають.

 

Крім того, що чоловік зустрічається з такими людьми “по роботі”, він ще й бере участь у годуванні бездомних, яке проводять у парку залізничників волонтери благодійного фонду “Любов ближнього”. Спілкується з безхатьками і намагається позитивно вплинути на їх мислення і ставлення до життя.

 

Зібрані пожитки складає у мішки, попередньо підготувавши: скляні пляшки миє всередині і зовні, пластикові та жестяні - пресує ногами, папір ріже і пакує.


У транспортуванні мішків з пляшками до пункту прийому допомагає двоколісна помічниця - тачка, яку кріпить на старенький велосипед.

На пункті прийому кожний виріб має свою вартість. Найдорожче приймають скляні пляшки з-під пива - 30 копійок за пляшку. Ті, що не йдуть поштучно, приймають на бій - 50 копійок за кілограм. Найдешевші пластикові пляшки - 3 гривні за кіло, жестяні банки - 4 грн. 50 копійок, папір - 2,5 грн. за кіло.

 

Останній раз Анатолій здав 3 мішки пластикових пляшок і 4 мішки зі скляними. Назбирав все протягом 3 днів, а заробив всього 93 гривні.
Найбільший заробіток з такого “бізнесу” сягав 130 гривень, зізнається чоловік. Зрозуміло, що розбагатіти на цьому нереально. Та поки що інших варіантів заробітку не має.

 

Суворі закони виживання вимагають наступати на власну гордість і заробляти таким чином копійки. Головне при цьому - залишатися людиною, поважати і допомагати тим, хто опиняється ще в гіршому становищі. Я спочатку комплексував, бо думав, що люди вважатимуть мене за безхатька, який порпається у смітниках. Та в основному оточуючі ставляться з розумінням і без осуду. Вірю, що в нашу країну і в моє життя прийдуть позитивні зміни. Знаю, що не завжди буду у скруті, бо намагаюсь жити і заробляти чесно, ділиться з журналістами Анатолій.

Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

14
Супер
1
Сміх
43
Жах
5
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

oez_robota_040619_1.jpg

 

oez_robota_040619_2.jpg

 

oez_robota_040619_3.jpg

Пологи (г.)