З 16 липня запрацюють норми мовного закону у культурі: що зміниться

13 Липня 2021 16:31  0  610

КультураЗ 16 липня запрацюють норми мовного закону у культурі: що зміниться

З п’ятниці, 16 липня, набудуть чинності нові норми закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”

 

Вони забезпечують обов’язковий дубляж або озвучку фільмів, проведення мистецьких та видовищних заходів, а також екскурсійного обслуговування українською. Про це пише prm.ua.

 

Норми передбачають, що мовою проведення культурно-мистецьких, розважальних та видовищних заходів є державна.

 

“Застосування інших мов під час таких заходів дозволяється, якщо це виправдано художнім, творчим задумом організатора заходу, а також у випадках, визначених законом щодо порядку реалізації прав корінних народів, національних меншин України”, – йдеться в Законі.

 

Відтепер публічне виконання і показ театральної вистави іншою мовою, ніж державна, в державному чи комунальному театрі має супроводжуватися перекладом українською за допомогою субтитрів, звукового перекладу чи в інший спосіб.

 

Найбільше зміни зачеплять українських телетрансляторів. Вони мають переорієнтувати поширення та демонстрацію фільмів на українську мову та обов’язково здійснювати озвучку або дубляж.

 

“Сумарна тривалість субтитрованих реплік, виконаних іншими мовами у фільмі, не може перевищувати 10 відсотків сумарної тривалості всіх реплік у цьому фільмі”, – зазначається в 6 пункті Закону.

 

Виняток можуть зробити документальних стрічок. Їх можна буде транслювати з субтитрами, якщо такий фільм набрав щонайменше 2 бали за культурними критеріями культурного тесту, встановленими  Законом України “Про державну підтримку кінематографії в Україні” і отримав на це офіційний дозвіл.

 

Також відповідно до Закону України “Про кінематографію” національні фільми можуть демонструватися кримськотатарською мовою або іншими мовами корінних народів.

 


Джерело: litgazeta.com.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

6
Супер
16
Сміх
19
Жах
13
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)