Укус гадюки спровокував гангрену у 6-річної дівчинки

20 Травня 2021 12:53  0  1165

У регіоніУкус гадюки спровокував гангрену у 6-річної дівчинки

Укус гадюки спровокував гангрену в 6-річної дівчинки з Енергодара. Софію лікують майже три тижні. Дитина перенесла вже дві операції. Довелося навіть робити пересадку шкіри, щоб врятувати маленький пальчик. Таких наслідків могло б і не бути, адже протиотруту лікарі вкололи вкрай пізно.

 

Вже триває службове розслідування, розповіли в сюжеті Сніданку з 1 + 1 В Енергодарі укус гадюки спровокував гангрену в 6-річної дівчинки

 

Щоб врятували пальчик, шестирічній Софійці довелося робити пересадку шкіри. Оперували лікарі Запорізької лікарні, куди дівчинку привезли з Енергодара. Саме там на початку травня її вкусила отруйна змія. "Я побачила, що на пальчику було дві дірочки. Там були Піски, де діти гралися, — це ГАРАЖНИЙ кооператив", — розповіла Оксана, мама Софійки.

 

У перші дні лікування від укусу на руці у дівчинки розвинулася гангрена. Таких наслідків могло б і не бути, впевнена її мама: "швидкої допомоги надали, але не вкололи сироватку. Її треба вводити в перші години. Нам говорили, що її немає ні в Енергодарі, ні в Запоріжжі. Ми почали шукати її в Інтернеті".

 

Пояснити причину в медичній частині Енергодара, куди батьки привезли дівчинку, "Сніданку" відмовили. Тільки на сторінці в Facebook головний лікар Андрій Бредіхін написав: "у протиотрути, яке було на складі, вийшов термін придатності".

 

Останнім днем, дозволеним для введення, - було 30.04.2021 року. Вводити препарат з терміном дії, який закінчився, - це кримінальна відповідальність. Жоден медпрацівник не візьме на себе подібний серйозний ризик.

 

Не маючи протиотрути, лікарі боролися з інтоксикацією. Тільки коли Софію доставили з Енергодара в Запоріжжя, їй ввели протиотруту. Минуло більше 10 годин з моменту укусу. Гангрена могла стати наслідком неправильної першої допомоги, пояснює парамедик Ярослав Вус: "був накладений джгут. Велика доза отрути залишається в місці укусу і перекривається кровотік. Буде гангрена".

 

За словами медика, від правильності надання першої допомоги, залежить стан людини після зміїного укусу. "Якщо отруйна гадюка, то пацієнта слід укласти, госпіталізувати, йому потрібно багато-багато пити. Якщо це кінцівка, і дитина нею махає, то її треба прив'язати до дощечки", — пояснив він.

 

Шестирічна Софійка одужує. Батько дівчинки написав заяву в поліцію і прокуратуру з вимогою провести службове розслідування в лікарні Енергодара.


Джерело: golos.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
1
Сміх
33
Жах
11
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)