Чотири бюлетені і 140 тисяч виборців: що відомо про місцеві вибори у Пологівському районі

3 Вересня в 09:34  0  1512

На Вкраїні та у світіЧотири бюлетені і 140 тисяч виборців: що відомо про місцеві вибори у Пологівському районі

25 жовтня 2020 року на нас чекає “перезавантаження” влади - пологівці обиратимуть міського голову, депутатів міської, районної та обласної рад.

 

Які зміни на нас чекають, скільки буде бюлетенів, кого обиратимемо і як проголосувати, якщо проживаєте не за місцем реєстрації?


В останню неділю жовтня по всій Україні відбудуться перші місцеві вибори за новим виборчим законодавством. Обиратимуть депутатів місцевих рад - сільських і селищних, міських, районних та обласних, районних у містах, а також міського голову Києва та голів майже усіх міст, сіл і територіальних громад.


Сам виборчий процес офіційно стартує 5 вересня. Але Центрвиборчком вже давно готує умови для голосування. Так, 10 серпня ЦВК сформувала обласні, районні, міські та територіальні виборчі комісії. Орієнтовна кількість виборців оцінюється ЦВК у 27 мільйонів.


Багато виборців та політиків на місцях спантеличені сумішшю одночасних нововведень: абсолютно нова виборча система, нові вимоги до кандидатів і, до того ж, нова "нарізка" самих громад, пов'язана з реформою територіального устрою в Україні.


Скільки рад та голів буде обиратися


Новий адміністративно-територіальний поділ зменшив кількість районів в Україні приблизно у чотири рази. По всій Україні будуть обрані лише 119 районних рад. У зв'язку з цим кількість місцевих депутатів загалом різко зменшиться. Тож на місцевому рівні очікується запекла конкуренція між кандидатами і партіями.


Також мають бути обрані депутати 22 обласних рад (усіх, за винятком Донецької та Луганської), 381 міської ради, 10 рад у районах Києва, понад тисяча селищних рад, а крім того - мери переважної більшості українських міст, голови сіл та селищ.


За кого голосуватимуть пологівці


Нагадаємо, що до новоствореного Пологівського району увійшли наступні об'єднано-територіальні громади: Більмацька селищна, Воздвижівська сільська, Воскресенська сільська, Гуляйпільська міська, Комиш-Зорянська селищна, Малинівська сільська, Малотокмачанська сільська, Молочанська міська, Оріхівська міська, Пологівська міська, Преображенська сільська, Розівська селищна, Смирновська сільська, Токмацька міська, Федорівська сільська територіальні громади.

 

Населення району складає 176 тисяч мешканців, куди увійшли 15 громад з адміністративним центром у місті Пологи Пологівського району.

 

Приблизна кількість виборців по району становитиме 140 тисяч громадян.

 

Місцеві вибори включають: вибори депутатів обласної ради у складі 84 депутати, депутатів новоствореного Пологівського району у складі 42 депутати, міської ради міста Пологи і сіл, що увійшли до ОТГ з кількістю депутатів 22, та двох інших громад на території району - Федорівської і Воскресенської.

 

У всіх громадах переобиратимуть нового голову.

Територіальні виборчі комісії в районі наразі сформовані.

 

Скільки виборцям видадуть бюлетенів


Пологівці отримають по чотири бюлетені. По одному - для голосування за голову (села чи міста), за депутата міської (сільської), районної та обласної ради відповідно.


У селах обиратимуть сільського, селищного, міського голову за мажоритарною виборчою системою, також депутатів селищної, сільської, міської рад, районної і обласної.

 

Ради, де кількість виборців до 10 тисяч, обиратимуться за мажоритарною виборчою системою. Якщо виборців більше, за пропорційною системою відкритими списками.


Як правильно заповнювати бюлетені


У бюлетені потрібно буде поставити позначку за кандидата (депутатський корпус) і відповідно за партію.


Нові бюлетені треба "читати" по горизонталі: ліворуч буде перелік партій, посередині два квадратики для позначок, а праворуч - пронумерований перелік кандидатів від цієї партії.

 

Обравши партію, треба поставити "галочку", "плюсик" чи будь-яку іншу позначку в першому квадраті для волевиявлення за партію.

 

До другого квадрату потрібно вписати порядковий номер обраного кандидата аби допомогти йому піднятись у відповідному територіальному списку своєї партії.

 

Причому бажано внести максимально точний номер, який зазначено поряд з його прізвищем (наприклад: не 6, а 06; не 1, а 01 тощо).


Можна змінити виборчу адресу навіть онлайн

 

До 9 вересня можна змінити виборчу адресу. 1 січня 2020 року набув чинності Виборчий кодекс, у якому було закладено норми законопроєкту №6240, що передбачав можливість для всіх виборців голосувати за місцем фактичного проживання, в тому числі і на місцевих виборах.

 

Тепер зможуть голосувати не лише зареєстровані у Пологах виборці, а й внутрішньо переміщені особи і навіть ті, хто взагалі не мають місця реєстрації.

 

Для того, щоб проголосувати, до 9 вересня включно потрібно звернутись у відділ ведення державного реєстру виборців апарату Пологівської РДА із заявою про зміну виборчої адреси.


Таку адресу можна змінити раз на рік. Її можна змінити не лише звернувшись до відділу ведення реєстру, але й в електронній формі на сайті drv.gov.ua, подавши заяву через “Кабінет виборця”.


5 кроків для зміни виборчої адреси:


Хочете особисто прийти до відділу ведення державного реєстру виборців та подати паперову заяву про зміну виборчої адреси?

 

Для цього необхідно:


- прийти до відділу ВДР, він знаходиться на третьому поверсі будівлі Пологівської РДА;
- подати заяву;
- отримати повідомлення про зміну виборчої адреси;
- перевірити себе в списку виборців;
- 25 жовтня проголосувати.


З постановою про затвердження календарного плану місцевих виборів і повним планом заходів можна ознайомитися на сайті Центральної виборчої комісії.


Календар місцевих виборів 2020 в Україні:


15-24 вересня — висування кандидатів у депутати і на посади сільського, селищного, міського голови;


18-24 вересня — рішення територіальних виборчих комісій про реєстрацію кандидатів;


наступний день після прийняття рішення про реєстрацію кандидатів — початок агітації;


до 9 жовтня — утворення дільничних виборчих комісій;


23 жовтня — завершення агітації;


24 жовтня — день тиші;


25 жовтня — день голосування.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

8
Супер
6
Сміх
18
Жах
8
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)