Новий навчальний рік розпочався. Які зміни у школах

2 Вересня 2021 08:33  0  1033

ОсвітаНовий навчальний рік розпочався. Які зміни у школах

Перший день нового навчального року - стартував. Кожен шкільний заклад на власний розсуд визначився із формою проведення свята 1 вересня. У більшості пройдуть традиційні лінійки для учнів всіх класів. Запросили на свято батьків першачків і випускників. Для учнів інших класів пологівських шкіл - перший урок пройде у класній кімнаті. У деяких школах першого дня планується повномасштабний навчальний день з уроками.


Як проходитиме навчання?
Звичайний формат навчального процесу матимемо, поки Пологівщина у зеленій зоні. При погіршенні епідситуації все залежатиме від дотримання освітянами вимог Кабміну. Відповідно до внесених змін у Постанову №1236, не менше 80 % вчителів повинні пройти повний курс вакцинації, інакше закладу світить дистанційне навчання. За даними відділу освіти Пологівської громади, освітян, що пройшли повний курс вакцинації, станом на кінець серпня не перевищує 25 відсотків. Серед шкіл громади лідером вакцинальної кампанії став колектив Семенівської школи.


Радує позиція МОН, які налаштовані на продовженні очного навчання учнів початкових класів навіть при «червоному» рівні епідемічної небезпеки. Але за умови пройденої вакцинації колективом.


Яка кількість першачків пішла до першого класу
Цього навчального року вперше за парти шкіл Пологівської громади сяде 320 першачків.


Серед міських шкіл найбільше першокласників набралось у Пологівському колегіумі №1, це 61 учень. Найменше першачків у ЗОШ №6. Їх там ледь назбирали на клас у кількості 5 учнів. І тільки одна школа у громаді - Новофедорівська ЗОШ працює взагалі без контингенту ( 0 учнів) вже другий рік поспіль.


Щодо дотримання нових норм харчування у школах
З 1 вересня вводяться нові норми харчування по школах. Зміни МОН передбачають встановлення перехідного періоду на нові норми харчування терміном з 1 вересня 2021 року по 1 січня 2022 року. Послуги у громаді надає КП «Господар». Діти пільгових категорій та учні 1-4 класів харчуватимуться безкоштовно.

 

Перші класи з новими меблями і технікою, вчителі - з ноутбуками

Школи Пологівської громади отримали нові меблі та комп'ютерну техніку і навчальне приладдя для перших класів, відповідно до вимог Нової української школи.


Фінансування на придбання необхідного шкільного обладнання надійшло із освітньої субвенції для НУШ при співфінансуванні з міського бюджету.


З 1 вересня до класів першачків надійшли новенькі парти, стільці, шафки, вчителі отримали ноутбуки, багатофункціональні пристрої, телевізори.


При співфінансуванні місцевого бюджету закуплять 77 ноутбуків для користування вчителям на випадок дистанційного навчання. Заклади, які отримають техніку, визначить департамент освіти.


Як оцінюватимуть учнів
Міністерство освіти і науки затвердило методичні рекомендації щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти.


Однією з ключових змін в оцінюванні є підхід до вираження оцінки. На заміну узагальненій бальній оцінці навчальних досягнень учнів з предмета/курсу запропоновано використовувати вербальну оцінку окремих результатів навчання учня/учениці з предмета вивчення, інтегрованого курсу, яка, окрім оцінювального судження про досягнення, може ще називати і рівень результату навчання.

 

Так, рекомендації запроваджують поняття вербальної оцінки (оцінювальне судження) та рівневої оцінки (оцінювальне судження із зазначенням рівня результату). Вербальну і рівневу оцінку можна виражати як усно, так і письмово. Рівень результату навчання рекомендовано визначати з урахуванням динаміки його досягнення та позначати буквами – «початковий» (П), «середній» (С), «достатній» (Д), «високий» (В).


Результати оцінювання особистісних надбань учнів у 1-4 класах рекомендовано виражати вербальною оцінкою, об’єктивних результатів навчання у 1-2 класах – вербальною оцінкою, у 3-4 класах – або вербальною, або рівневою оцінкою за вибором закладу.


У рекомендаціях наголошено, що оцінка є конфіденційною інформацією, доступною лише для учня/учениці та його/її батьків (або осіб, що їх замінюють).

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
2
Сміх
2
Жах
4
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)