Яке сьогодні свято, прикмети та День ангела

12 Листопада 2020 08:20  0  341

АсортіЯке сьогодні свято, прикмети та День ангела

​День ангела святкують: Олександр, Анастасія, Артем, Герман, Олена, Зиновій, Йосип, Леонід, Макар, Максим, Марк, Матвій, Семен, Степан, Терентій, Юліан.


Який день


Всесвітній день якості (World Quality Day) - щорічний захід, що відбувається в багатьох країнах світу у другий четвер листопада. Ініціатором установи цього Дня є Європейська організація якості (ЕОК) (European Organization for Quality, EOQ) за підтримки Організації Об'єднаних Націй (ООН). Метою Всесвітнього дня якості є підвищення значення високої якості продукції та послуг, а також активізація тієї діяльності, яка спрямована на привернення уваги до проблем якості. Адже мова йдеться не тільки про безпеку товарів для людини і навколишнього середовища, а й про ступінь задоволеності запитів і очікувань споживачів.

 

12 листопада 1905 року, в місті Лубни попри майже сорокарічну заборону царату на україномовний друк, вийшов перший номер газети "Хлібороб" українською мовою. Головним редактором її був Володимир Шемет — громадсько-політичний діяч й український державник.

 

На згадку про цю подію 12 листопада 2009 року було проголошено День україномовної преси — це сталося в Харкові в приміщенні Спілки української молоді. Традицію святкування започаткували Фонд національно-культурних ініціатив імені Гната Хоткевича, Громадське об’єднання "Шемети", редакція двотижневика "Український простір" та Спілка української молоді.

 

Також сьогодні святкують Всесвітній день юзабіліті (World Usability Day). Свято було засноване 2005 року з ініціативи Асоціації Професіоналів Юзабіліті і відтоді щороку святкується у другий четвер листопада. Головне гасло Всесвітнього дня юзабіліті - "Зроби простіше!" Тому що зручні і зрозумілі технології роблять життя кожного з нас простішим і підвищують його якість в будь-якій частині світу. Місія цього свята - підвищення суспільної свідомості про необхідність спрощення доступу та підвищення простоти використання продуктів і послуг, що мають особливо важливе значення для людства.

 

Щорічно 12 листопада відбуваються заходи, покликані привернути увагу до пневмонії. Всесвітній день боротьби з пневмонією (World Pneumonia Day) з'явився в календарі з ініціативи Глобальної коаліції проти дитячої пневмонії. Так називається об'єднання міжнародних, урядових, неурядових і місцевих організацій, науково-дослідних і навчальних інститутів, фондів і громадян-активістів. Коаліція прагне привернути до проблеми пневмонії увагу державних діячів, фахівців охорони здоров'я і потенційних донорів.

 

12 листопада — День фахівця з безпеки — міжгалузеве свято, що об’єднує всіх учасників ринку, професіоналів галузі безпеки в широкому сенсі слова. Ініціатором свята виступив найбільший Інтернет-портал з безпеки Sec.Ru. Традиційно, в рамках урочистої програми відбудеться нагородження фіналісток конкурсу "Міс Безпека".

 

Яке православне свято


Цього дня вшановується пам’ять священномученика Зиновія, єпископа Егейського, і сестри його — мучениці Зиновії, що жили в 3 столітті в Каппадокії.

 

Зиновій і Зиновія народилися у благочестивих батьків, які виховали їх у християнській вірі.

 

Вони сповідували християнство, за що поплатилися життям.

 

Тогочасна влада намагалася змусити брата та сестру відмовитися від віри, але вони були непохитні у своїх переконаннях. За це Зиновія піддали страшним тортурам та мукам, а Зиновію стратили.

 

Які традиції на свято


На Зиновія і Зиновію святкували свято рибалок і мисливців. Мисливці вирушали за зайцями, а перед полюванням збиралися бенкетувати в одну хату.

 

Потрібно було неодмінно зловити хоча б одного звіра, якого називали іменинним, інакше полювання протягом всього року могло бути невдалим.

 

Рибалки на Зиновія також вирушали на лови. Улов обов’язково святкували гулянкою на березі річки.

 

Крім того, цей день називали "святом синиць", оскільки саме цього дня з півдня прилітали всі зимові птахи - синиці, снігурі, омелюхи.

 

Діти під керівництвом дорослих починали майструвати і розвішувати годівниці.

 

Іменини: Олександр, Анастасія, Артем, Герман, Олена, Зиновій, Йосип, Леонід, Макар, Максим, Марк, Матвій, Семен, Степан, Терентій, Юліан.

 

Що не можна робити


Сьогодні не можна не дотримувати свого слова. Інакше ви будете серйозно покарані.


Не варто блукати самому у лісі, адже є підвищений ризик заблукати й не знайти шляху назад.


Також цього дня є певні правила поведінки на природі.

 

Не можна: витоптувати траву, ламати чагарники та дерева, чіпати тварин з дитинчатами.


Що можна робити 12 листопада


Погодуєш птахів — буде тобі удача.


Дівчина, яка цього дня покуштує заячини, стане красивою і приверне увагу протилежної статі.


Якщо 12 листопада мисливець піймав зайця, а рибалка – рибу, то весь рік у них буде вдалим.

 

Народні прикмети на 12 листопада


Калина вже достигла, а листя на ній ще зелене — тепла осінь.


Ранній сніг на ранню весну.


Якщо в листопаді з'являються комахи — зима буде теплою.


Вовки зграями ходять — до війни, голоду або епідемії.


Синички клюють кору дерев — буде сира і дощова погода.


Почути рано вранці спів птахів — до холодів.


Побачиш вовка на своєму шляху — чекай на біду. 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
1
Сміх
2
Жах
1
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)