Як у Пологах “позбавляються” грошей, котрі вийшли з обігу?

7 Жовтня 2020 10:47  0  1915

АктуальноЯк у Пологах “позбавляються” грошей, котрі вийшли з обігу?

Виявилося, що підприємливі продавці часто вводять в оману неуважних покупців

 

Як відомо, з 1 жовтня 2020 року гривні старих зразків (до 2003 року) і монети 25 копійок перестали бути засобом платежу.

 

Процес вилучення з обігу банкнот старих зразків начебто простий і зрозумілий, але як відомо теорія завжди відрізняється від практики.

 

І в цьому випадку як ніколи актуальний вислів : " Перевіряйте гроші не відходячи від каси!".

 

Хтось до цих пір приходить на ринок з пакетиком 25-копійчаних монет, а хтось спеціально вводить в оману або обманює неуважних покупців.

 

- Кожен день я приходжу додому з жменею дрібних та паперових гривень, - розповідає мешканка Поліг Марія, причому половина з цих монет - гривня до 2003 року. Ними дають здачу і на ринку, і в маршрутці, - тут вже гра на уважність. Треба перевіряти кожну монетку відразу коли дають здачу або просто не засмучуватися через кілька "неправильних" гривень, як втім я і роблю.

 

- Особисто я ніколи не перевіряю здачу, - у мене немає на це часу, бо вся моя увага прикута до дітей. Поки я перевірю - двоє синів стояти на одному місці не можуть більше хвилини. Але при мені більш пильна бабуся обурилася: що ви мені даєте ?! Та повернула гривні 2001 року назад продавчині, - констатує пологівчанка Олена.

 

Також пологівці зазначають, що в останній тиждень, багато монет до 2003 року приносять їх діти. Дітям взагалі не соромляться віддавати монети у вигляді здачі, розуміючи, що вони "слабка ланка" і перевірити рік випуску просто не в змозі.

 

Останні пару днів люди, хоча б іноді, стали звертати увагу на рік випуску монет і виявилося що гривні 2003 року в деяких точках продажу продовольчих товарів, які знаходяться у центрі міста - ще діють.


Але буквально в ста метрах відтіль, підійшовши до іншого магазину, продавці запевняють, що вони не приймають гривні 2003 року випуску, адже це вже не платіжний засіб.

 

Роз'яснювальна компанія Нацбанку, правду сказати, була слабенька.

 

Тому й не дивно, що у населення виникають питання.

 

Якщо з 25-копійками ще все зрозуміло, то, що робити з гривнею і які все-таки під забороною багато людей так і не зрозуміли.

 

Отже, перестали бути платіжним засобом всі банкноти гривні до 2003 року включно.

 

Монети одна гривня старого зразка, випущені до 2018 року, поки залишаються дійсним платіжним засобом.

 

Будьте уважні, рахуйте та перевіряйте на актуальність свої гроші.

 

Автор: Альона КОВАЛЬОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

6
Супер
3
Сміх
26
Жах
32
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)