Трохи повільніше ціни. Як вижити під час інфляції

22 Жовтня 2021 11:55  0  953

АктуальноТрохи повільніше ціни. Як вижити під час інфляції

Скільки б експерти не говорили про те, що інфляція - це необхідне явище для економічного зростання, ставитися до зростання цін з позитивом важко. Особливо враховуючи, що в той час, як зарплати збільшуються тільки в статистичних зведеннях, цінники цілком реально зростають в кожному магазині як на дріжджах. За даними Держстату, з початку року інфляція в Україні склала 6,2%, при цьому продукти подорожчали майже на 8%. Наприклад, вартість овочів борщового набору не просто піднялася - вона злетіла! Та й інші продукти намагаються не відставати.

 

У такій ситуації середньостатистичного українця непокоять не стільки причини зростання, скільки відповідь на питання: а робити то що? Багато і так жили від зарплати до зарплати, але зараз доводитися зовсім туго.

 

Для того, щоб не скотитися з "фінансового яру" в "фінансову прірву", доведеться вжити певних заходів, які зможуть захистити сімейний бюджет від фінансових потрясінь. Тут потрібно відразу сказати, що деякі поради можуть здатися простими і навіть банальними, але так вже влаштоване наше життя: часом воно дає дуже прості відповіді на вкрай складні питання.

 

Отже, що ж робити?


Збільшити доходи і зменшити витрати
Для початку усвідомити, що наша основна мета на даному етапі - втриматися на рівні, коли витрати не перевищують доходи. Зробити це можна двома способами - або збільшити доходи, або знизити витрати. Якщо говорити про збільшення доходів, то, на жаль, порада шукати більш високооплачувану роботу в нашій країні практично не працює. І звернення до роботодавця за підвищенням зарплати також спрацьовує далеко не завжди, хоча, звичайно, спробувати варто. Так що доведеться шукати джерела додаткового заробітку.


Зробити це теж непросто, але сьогодні, коли дистанційний формат роботи і фриланс міцно увійшли в наше життя в найрізноманітніших сферах, завдання не здається таким вже нереальним.

 

Якщо збільшити доходи не виходить, другий очевидний спосіб для збереження балансу в сімейному бюджеті - зменшити витрати, тобто економити. Але при цьому економити - це не відмовляти собі у всьому, а грамотно планувати витрати, використовуючи прості правила: вести облік витрат, планувати покупки, не купувати зайвого, відмовитися від імпульсивних покупок, використовувати кешбек-сервіси, по можливості відмовитися від шкідливих звичок.

 

Економія призведе до того, що деякі статті витрат доведеться знизити, замінивши їх більш дешевими аналогами, а від інших - взагалі відмовитися. Якщо економити - це "не ваше", доведеться повернутися до кроку номер один і все ж зайнятися збільшенням доходів. Третього шляху просто немає.

 

Створити запаси
При зростанні цін на продукти розумним рішенням здається створити продуктові запаси. Особливо враховуючи, що багато груп продуктів ростуть не по днях, а по годинах. Наприклад, якщо картопля є майже щоденним блюдом на вашому столі, є сенс згадати досвід наших мам і бабусь і запастися картоплею на зиму. Цікаво, що сьогодні картопля є єдиним представником овочів, ціна на який з початку року не виросла, а знизилася. Як прогнозував директор Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова, "приємні ціни" на рівні 7-9 гривень за кілограм будуть радувати нас до жовтня-листопада. Після чого цінники, швидше за все, почнуть рости, оскільки до собівартості додасться ціна за зберігання, а тарифи на ту ж електроенергію в Україні шалені.

 

Про запас можна купити крупи, макаронні вироби, консерви. Але як ми вже писали раніше, до цього питання потрібно підходити грамотно, оскільки є товари, які запасати не варто. Для того, щоб через кілька місяців ваш "НЗ» не відправився в смітник, використовуйте кілька простих правил:

 

- купуйте тільки те, що ви дійсно використовуєте, а не за принципом "всі купували, і я купив";
- розраховуючи обсяги запасів, враховуйте термін придатності;
- закуповувати тільки за вигідними цінами - в точках оптових продажів або по акціях, але, зрозуміло, не за тими, де продають товари на останньому подиху;
- про запас можна купувати не тільки продукти, а й інші товари повсякденного використання за доступними цінами - мило, шампунь, туалетний папір, зубну пасту і т. д

 

Прискорити покупку необхідних речей
Якщо ви довгий час відкладаєте на покупку необхідних речей, але поки не встигли відкласти потрібну суму, в деяких випадках можна взяти кредит, щоб купити ці речі до того, як ціни на них виростуть. Правда, перед цим варто зробити розрахунок, яка виявиться переплата по кредиту, і прикинути, чи зможете ви її собі дозволити.


Ця рада не означає, що потрібно кидатися в магазин і скуповувати все підряд, поки гроші не знецінилися. Знаємо, так роблять багато, але це не найрозумніша стратегія. Тим більше, не варто брати кредит на покупку нового гаджета або святкування дня народження або турпоїздки.

 

А на що ж можна взяти кредит, щоб прискорити покупку? Причому "прискорити" - це ключове слово, мова йде про ваші реальні, завчасно заплановані плани, а не про те, що ви вирішили купити сьогодні вранці.

 

Економісти зазначають, що часто виявляється виправданим кредит на будівництво або ремонт, оскільки будматеріали дорожчають стрімкіше, ніж відсотки по кредиту.

 

Крім того, можна прискорити, наприклад, покупку нового комп'ютера, якщо він необхідний вам для роботи, тобто фактично є "засобом виробництва".

 

Купити валюту
Говорячи про заощадження, економісти вже втомилися повторювати: гроші в панчохах потрібно зберігати в різних валютах, щоб диверсифікувати ризики. У період нестабільності і зростання цін рада "розкладати яйця по різних кошиках" набуває особливої ​​актуальності.

 

Потрібно розуміти, що прийшли ті часи, коли в будь-який незрозумілій ситуації треба було купувати долари і гарантовано залишатися у виграші.


Сьогодні і американська, і європейська валюта девальвує абсолютно непередбачувано, так що краще, що можна зробити, це розділити гроші на три частини: частину зберігати в гривнях, частина - в доларах, частину - в євро.

 

Крім того, є і додаткова порада, яка відмінно працює: зберігати гроші в тій валюті, в якій ви збираєтеся їх витрачати.


Наприклад, якщо ви збираєте на пральну машину або посудомийку, то відкладайте гривні, якщо на квартиру - стане в нагоді заначка в доларах (не секрет, що ціни на ринку нерухомості прив'язані до доларового еквівалента), а якщо, наприклад, на поїздку в Європу - в євро.

 

А ось від покупки біткоінів, якщо ви мало що розумієте в цій інвестиції, краще відмовитись. Справа в тому, що біткоіни - дуже ризикова інвестиція, а в період кризи від ризикових операцій потрібно утримуватися. До того ж, економісти одностайні: ні в якому разі не можна купувати криптовалюту на останні гроші, в надії, що ви зможете їх зберегти і примножити.

 

Ви кладете ваші гроші в кишеню, а вони тягнуть вас в магазин

Одна з найвідоміших книг Володимира Савенка "Як скласти особистий фінансовий план і як його реалізувати". Наводимо кілька цитат з неї, які можуть бути вам корисними для складання особистого бюджету.

 

"Як довго, на вашу думку, може працювати підприємство, керівник якого не контролює рух грошових потоків, доходи і витрати, інвестиційну діяльність? Точно такий же контроль повинні здійснювати і ви. Якщо ви не керуєте грошима, значить гроші керують вами, і ви пливете за течією. А за течією пливе, як сказав один мудрець, тільки мертва риба. Ви кладете ваші гроші в кишеню, а вони тягнуть вас в магазин або ресторан. Тому ваша задача - взяти кермо влади в свої руки ".

 

"Чому фінансові проблеми виникають у людей з різним достатком? Якщо людина не контролює свої грошові потоки, фінансові проблеми будуть переслідувати її незалежно від рівня доходів. Якщо ви вважаєте, що зможете зі збільшенням ваших доходів в два, три чи десять разів уникнути фінансових проблем, то глибоко помиляєтеся".

 

"Для тих, у яких зараз немає проблем з грошима, це ризик одного разу втратити все і опуститися на набагато нижчий рівень життя. Для тих, у кого проблеми з грошима виникають постійно, це ризик скотитися від бідного життя до убогого. Не так страшно, якщо це станеться в 30-40 років. А якщо в 50-60? У такому віці не кожен зможе повернути колишній рівень добробуту".

 

"Мільйонери дуже ретельно планують грошові потоки, аналізують свої вкладення. Вони люблять посидіти ввечері в своєму кабінеті і подивитися, що сталося за тиждень з капіталом, які активи зросли, а які впали, чи є цікаві варіанти для інвестування.”


Можливо, і нам так варто спробувати?

 

 

 

 


Автор: Альона КОВАЛЬОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

3
Супер
8
Сміх
6
Жах
14
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

изображение_viber_2020-10-30_09-08-35.jpg

 

 

Пологи (г.)