ЩОБ ХРЕБЕТ У 30 РОКІВ НЕ БУВ ЯК У 70 - РІЧНОГО Есть фото

26 Серпня 2021 09:10  0  786

Здоров'яЩОБ ХРЕБЕТ У 30 РОКІВ НЕ БУВ ЯК У 70 - РІЧНОГО

Прокинулися, сидячи доїхали у транспорті до роботи, за столом працювали весь день в офісі. І, як наслідок, дискомфорт у шиї, попереку чи грудному відділі спини — часті «товариші» сидячої роботи. Розібралися з експертом, чому працювати з ліжка — завжди погана ідея, як облаштувати робоче місце та який вид спорту найкраще вам підійде.

 

Те, що сидяча робота не дуже корисна для здоров'я, ніби загальновідомо. Однак, чи замислюємося, наскільки ми шкодимо своєму організму щодня?! Під час карантину чимало пологівців перейшли на роботу з офісу - додому. І це лише погіршило ситуацію, бо якщо у офісі ми принаймні працюємо за столом, то вдома ліжко аж надто часто манить до себе.

 

В яких тільки позах не працюють люди за комп'ютером. А найкраща поза, коли коліна та ноги зігнуті на 90 градусів і рука розслаблено лежить - дуже часто залишається поза увагою.

 

Разом з лікарем розібралися, чим це може загрожувати та як попередити ймовірні проблеми?
Коментує нейрохірург, який має стаж понад 20 років хірургічного лікування патологій всіх відділів хребта, спеціаліст медичного центру “Альтамедика” Віталій Обертинський.

 

Хочу зменшити негативний вплив сидячого способу життя. Як мені піклуватися про здоров'я спини?
Все починається з дитинства. У школі діти по сім-вісім годин сидять за партами і гімнастику між перервами не проводять. Остання якраз дає користь для здоров'я спини. Такі статистичні напруження по 45 хвилин, як у нас в школі, погано впливають на спину та поставу.


Як це все працює? М'язи нашої спини під час сидіння перебувають в одному положенні тривалий час і вони сильно напружуються. У молодих людей, які не мають патологій хребта, виникають болі саме через спазм м'язів.

 

oly

 

Нещодавно я дізнався про цікаве дослідження. Наша голова в нейтральному положенні важить близько 3-4 кілограми. Під нахилом в 60 градусів її вага створює напруження для шийного та грудного відділу хребта в 25-30 кілограмів. Уявіть, яке навантаження постійно отримує наша спина, якщо ви надовго затримуєтесь в статистичному положенні, зігнутим над ноутбуком чи телефоном.

 

Також, на жаль, у нас немає розуміння того, що потрібно звертати увагу на взуття, у якому ми ходимо, на плоскостопість. Люди часто ходять в незручному взутті з поганими устілками, і все це збільшує навантаження на хребет.

 

Харчування, як не дивно, також відіграє свою роль. Тобто, тут все працює в комплексі. Як піклуватися про себе? Більше рухатися, робити перерви у сидячій роботі (кожну годину на 5-10 хвилин), не забувати про поставу та зарядку і не працювати у ліжку.

 

Наскільки важливе робоче місце? Як правильно його облаштувати?
Очевидно, що дуже важливе. Але, якщо ви не будете правильно сидіти, тобто рівно, то робоче місце вам не допоможе вирішити всі проблеми. Має бути нормальний стіл і стілець. Вони мають бути правильної висоти та відповідати вашому зросту. Спинка у стільця не повинна бути надто м'якою. Хороше освітлення не менш важливе, бо, що ми робимо, коли недобачаємо? Правильно, схиляємося, а цього робити не потрібно. Спина має бути рівна і впиратися у крісло. Ноги теж рівні, не підгинати під себе.

 

Маленький лайфхак від нас. Якщо ви забуваєте про правильну поставу, існує безліч додатків, які можуть постійно нагадувати про необхідність випрямитися або відірватися від роботи.

 

Які види спорту актуальні при такому способі життя?
Найкраще - плавання, щоб розслабити м'язи спини і водночас укріпити їх. Проте корисною буде й звичайна зарядка, розтяжка та комплекс простих вправ, що укріплюють м'язи. Останніх безліч в інтернеті, головне робити обережно і регулярно.

 

Коли вже час звертатися до лікаря?
Тут важко сказати, бо поріг болю у кожного різний. Але, якщо відчуваєте, що біль у спині чи шиї вам заважає нормально функціонувати - треба звертатися до фахівця. До нас дуже часто звертаються молоді люди віком до 30 років зі скаргами на біль у грудному відділі спини. Коли починаєш з'ясовувати, чим вони займаються, то виявляється, що у них сидяча робота.


Наприклад, приходила нещодавно 25-річна дівчина зі скаргами на болі в спині: вона по 12 годин проводить на роботі за комп'ютером і якраз нахиляє голову до монітора під нахилом 60 градусів. Таким чином вона утворює постійне статичне навантаження, тож згодом у неї виникли больові відчуття.

Дотримуйтесь простих рекомендацій і не допускайте того, щоб у 30 років мати хребет, як у 70-річного.

 

 

 

 

Автор: Альона КОВАЛЬОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

9
Супер
4
Сміх
2
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)