Як лікувати зелені шмарклі у дітей?

22 Вересня 2021 10:32  0  810

Здоров'яЯк лікувати зелені шмарклі у дітей?

У дітей досить часто буває нежить, і деякі батьки до цього так звикають, що просто припиняють звертати увагу, мовляв, саме мине. Але запущений нежить може перейти в доволі тяжкі запальні захворювання, і навіть укласти дитину на лікарняне ліжко.


Батькам треба запам’ятати: якщо у дитини з носа пішли густі зелені або темно-жовті виділення - це ознака того, що потрібно негайно звертатися до лікаря. Чому? Про це розповіла завідувачка лор-відділення Житомирської міської дитячої лікарні Ольга Прінц.

 

Якщо нежить не минув через 7 днів, то…

Якщо дитина підхопила вірусну інфекцію, в неї починається риніт, тобто з носа течуть світлі рідкі виділення, а ще болить горло, голова, може піднятися температура. Зазвичай через 7 днів всі ці ознаки минають, і нежить зокрема. Але якщо через тиждень виділення з носа тривають, це може вказувати на те, що у дитини почався риносинусит, тобто запалення в пазухах носа, коли підключається бактеріальна інфекція. Запалення в пазухах характеризується густими зеленими чи темно-жовтими гнійними виділеннями з носа, головним болем, може піднятися невелика температура – трохи вище 37 градусів.


Може бути і так, що через тиждень начебто все минуло, а потім знову почався нежить і стало гірше – це ознаки бактеріальної інфекції. Нерідко діти починають кашляти ночами, тому що гнійні виділення затікають в горло задньою стінкою. В такому разі потрібно негайно показати дитину лікарю, зробити рентгенівський знімок, щоб зрозуміти, в якій саме пазусі носа почався гнійний процес, і призначити адекватне лікування.

 

До чого призводить запалення пазух носа?
Приносові пазухи формуються залежно від віку дитини. Частіше за все у дітей буває етмоїдит – запалення решітчастого лабіринту, який добре розвинутий у дітей від самого народження. Тому до 3-х років на першому місці серед всіх ускладнень риніту стоїть саме етмоїдит. На другому місці – гайморит – запалення гайморових пазух, розмір яких відповідає віку дитини. В більш старшому віці діти хворіють на фронтит – запалення лобних пазух, тому що лобні пазухи формуються лише в підлітковому віці. Може бути також сфеноїдит - запалення основної пазухи, але це буває набагато рідше. Діагноз може поставити тільки лікар, а батькам треба не зволікати зі зверненням до спеціаліста.


Як лікувати?
Якщо у дитини, яка хворіє понад 7 днів, тривають виділення з носа, але немає температури і головного болю, можна спробувати місцевий антибіотик. Це краплі чи спреї, які містять в собі антибіотики. Крім того, дуже добре діють рослинні препарати типу синупрета, які розріджують та виводять мокротиння. Ці препарати краще за все починати приймати з самого початку захворювання, тому що вони запобігають ускладненню – утворенню риносинуситу. А якщо у дитини тримається температура та головний біль, лікар призначає ефективний антибіотик, без якого вже ніяк не обійтися.


Промивати ніс дитині в домашніх умовах – тільки після 6 років!
Можна підключити фізметоди та промивання носа, але з промиванням треба бути обережними. В домашніх умовах промивати ніс дитині можна тільки після 6 років, тому що маленькі діти анатомічно влаштовані так, що їхня слухова труба широка і коротка, вона виходить горизонтально в носоглотку, тоді як у дорослих вона розташована під кутом. Тому, коли дитині промивають ніс різними спреями, часто буває так, що виділення потрапляють в слухову трубу і починається гнійний отит. Тоді треба розрізати барабанні перетинки, щоб видалити гній. Таких операцій стає більше з кожним роком. Тому краще прийти до лікаря, який сам промиє носа спеціальним методом, який в народі прозвали «зозуля». А якщо батькам дуже хочеться самим вдома вимити зелені виділення з носа дитини за допомогою спрею, то зробити це можна тільки дитині, яка досягла шкільного віку. Приблизно від 6 років анатомія обличчя змінюється і слухова труба розташовується вже під кутом, тому гнійним виділенням вже не так легко потрапити до слухової труби.

 

І ще одна важлива порада: не треба часто промивати дітям ніс за допомогою спреїв з профілактичною метою. Справа в тім, що на слизовій носа розташовані ворсинки, які самі виводять з носа все непотрібне, а якщо постійно їх травмувати спреями, вони з часом пприпинять виконувати свою функцію.

 

 

 


Джерело: tsn.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
2
Сміх
2
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)