Як каратимуть боржників за комунальні послуги

11 Грудня 2020 15:40  0  1719

На Вкраїні та у світіЯк каратимуть боржників за комунальні послуги

На сьогодні українці накопичили 56 млрд грн боргів за комунальні послуги. Депутати готові застосувати жорсткі заходи до тих, хто не сплачує за комуналку.

 

Нещодавно профільний комітет ВР рекомендував розглянути законопроєкт № 3613, у якому запропоновано прирівняти боржників за комуналку до неплатників аліментів та застосувати до них аналогічні обмеження, розповідає "Сьогодні".

 

Із неплатників хочуть почати стягувати борг автоматично за виконавчим листом, частинами з зарплати, яка нараховується за місцем роботи неплатника. Але не більше ніж 50% заробітку.

 

Якщо боржник не платить 4 місяці поспіль, державний виконавець виносить постанову:


- про заборону виїзду боржника за кордон;

- про тимчасове обмеження боржника у праві: управління будь-яким транспортним засобом, користування вогнепальною мисливською та іншою зброєю, полювання.

 

Інформація про заборони передається до Міграційної служби та патрульної поліції.

 

Лише повністю погасивши борги людина зможе поновити свої права. Утім, є виняток – можливість керування автомобілем. Якщо неплатник реструктуризував борг і повідомив про це виконавчу службу, його водійські права знову будуть визнані дійсними.

 

За несплату боргів протягом року і більше доведеться сплатити штраф. Рік несплати буде коштувати 20% від суми боргу, 2 роки – штраф 30%, 3 роки і більше – штраф 50%.

 

Правознавці зазначають, що закон не матиме зворотної сили. Заборони і автоматичні стягнення поширяться тільки на тих, хто накопичуватиме борги після того, як закон почне діяти. Проблема з боргами минулих періодів вирішена таким чином не буде.

 

У жовтні 2020 року заборгованість українців за житлово-комунальні послуги становить 56,1 млрд грн. Це на 1,7 млрд грн більше, ніж місяцем раніше.


Джерело: gazeta.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

11
Супер
8
Сміх
29
Жах
43
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)