Як журналістка “Районки” пройшла вакцинацію від ковід

23 Червня 2021 09:57  0  1350

Здоров'яЯк журналістка “Районки” пройшла вакцинацію від ковід

Вже кілька місяців, як весь світ розпочав практикувати вакцинацію від смертельного вірусу - covid 19. Україна по темпах вакцинації значно відстає від інших країн світу. Причина цього не відсутність вакцини, а небажання населення вакцинуватися. Пологівці тому не виключення.


До лав вакцинованих пристали і журналісти “Районки”. У травні вакцинувалися ми з чоловіком та мої батьки-пенсіонери. Про процедуру, як вона є, далі піде мова у статті.

 

Щеплюватися вирішили свідомо після розмови з нашою сімейною лікаркою, яка детально пояснила принцип дії вакцини і записала нас в електронну чергу. Через тиждень зателефонувала медпрацівниця і запропонувала прийти до щеплювального кабінету у визначений час. Що я без вагань і зробила.


Варто зазначити, що ми з чоловіком перехворіли на ковід, обоє у відносно легкій формі. Але кілька людей з нашого близького оточення лікувалися від корони стаціонарно, перебіг хвороби був складний. З моменту моєї хвороби до вакцинації пройшло 4 місяці, у чоловіка - місяць.

 

Як це було
З собою брала паспорт (документ може знадобитися, якщо виникнуть якісь неточності із декларацією пацієнта).
Щеплювальний кабінет в Пологах знаходиться на території залізничної лікарні. Туди прийшла о 9 годині. Там зібралася невелика черга (близько 15 людей), всі присутні були запрошені заздалегідь. Зайняла місце в “живій” черзі, сіла заповнювати “Інформаційну згоду”на щеплення. У бланку вказала особисті дані, стан самопочуття, наявність алергій та хронічних захворювань.


На столі та стенді у коридорі розміщена інформація про вакцину, сертифікат якості, періоди вакцинації та можливі ускладнення після вакцинації.

 

У черзі чекала не більше 20 хвилин, сама процедура зайняла мінімум часу. Реєстраторка поставити кілька питань стосовно мого самопочуття, зазначила прізвище сімейного лікаря, з яким укладена декларація, і внесла позначки до свого журналу. Поставила відмітку на інформованій згоді, виміряла температуру тіла.


Ніякого попереднього огляду лікарем перед вакцинацією не проводилось.


Поки медсестра набирала з флакону вакцину, я поцікавилася про принцип дії вакцини Astrezeneka (виробник Корея) і можливу побічну реакцію на препарат.


На свої питання отримала вичерпні відповіді. Щодо реакції, медпрацівниця попередила про можливе підвищення температури тіла, біль у м'язах та у місці уколу. Сказала і про те, що на повторне щеплення мене запросять заздалегідь. Після чого ввела вакцину у передпліччя лівої руки.

 

 

Посидіти у кабінеті під наглядом лікаря протягом 30 хвилин, як це радять в МОЗі, мені не пропонували. Тому одразу після уколу я пішла працювати на редакцію. За спостереженнями медиків, навіть коли лікар пропонує вакцинованому посидіти біля реєстратора визначений час, більше 10 хвилин ніхто на місці не сидить. Загалом вся процедура тривала не більше 30 хвилин.

 

Яка реакція
Щодо побічних реакцій, кілька днів відчувала біль у місці уколу, тіло ломило ввечері цього дня і кілька днів поспіль трималася температура 37. Наступного дня після щеплення я працювала за звичним графіком, загальне самопочуття було в нормі.

До речі, тим, у кого організм важче переносить вакцину і стан самопочуття погіршується, сімейний лікар зобов'язаний видати лікарняний лист. Документ видається до трьох діб.

 

В очікуванні ревакцинації
Інформація щодо вакцинації заноситься в електронну систему охорони здоров'я. Звідти сімейні лікарі дізнаються, хто з їх пацієнтів вакцинований і коли їх кликати на ревакцинацію. В моєму випадку зателефонувати мають не раніше, як через 90 діб після введення першої дози. Тому вираховувати самим і нагадувати про терміни лікарю не варто, наголошують сімейники.

 

Чим та кого вакцинують зараз
У головної сімейної лікарки Анни Дуб ми поцікавилися, як проходить вакцинація на Пологівщині зараз.

В Запорізькій області немає Центру масової вакцинації.


У Пологах щеплювальний кабінет працює за потреби. В основному зараз вакцинуються пологівці другою дозою вакцини Astrezeneka. Флакон препарату відкривається при організованій кількості людей, зберігається не більше шести годин. Іншою вакциною - Coronavak щеплюють маломобільну групу населення і людей, які здійснюють за ними догляд. Вони отримують дозу вдома.


Ще однієї вакциною Pfizer можуть вакцинуватися пологівці у кабінеті щеплень, коли приїздить мобільна бригада із Запоріжжя.
Першою дозою Astrezeneka будуть вакцинувати, коли надійде нова партія вакцини. Списки охочих, у тому числі від колективів міста, сімейники продовжують збирати і готові організувати вакцинацію як тільки це буде можливо, повідомила Анна Дуб.

 

Про обсяги вакцинації

Щеплювальна кампанія на Пологівщині розпочалась від 9 березня. Зараз кількість бажаючих вакцинуватися зросла в рази, що радує лікарів. Але рівень охопленості вакцинацією у нашій області залишається надто низьким, відзначила медик. Антивакцинальна кампанія у нашій державі продовжує “сіяти смуту” між громадянами. Та медики вірять у те, що здоровий глузд все ж таки переможе.

 

Які документи видають вакцинованим
Зараз почалася активна міграція населення до Європи (в основному на заробітки). Деякі країни вже вимагають міжнародне свідоцтво по вакцинації при перетині кордону.


Отримавши дві дози вакцини, щеплений може отримати такий документ у сімейного лікаря (діє терміном один рік). Так само у сімейника за потреби можна отримати щеплювальну карту (форма 063), де буде вказана вся інформація стосовно вакцинування.

 

БОЯТИСЯ НЕ ВАРТО
Про страхи людей щодо вакцинації говорили із головною лікаркою Пологівського ЦПМСД Анною Дуб.

 

Не всі бажають вакцинуватися тією чи іншою вакциною. Чи варто чекати на “кращу”?
Взагалі ніякої вакцини не варто боятися. Всі вакцини, якими вакцинуємо, схвалені ВООЗ. Всі вакцини відповідають міжнародним вимогам і вносяться до міжнародного свідоцтва по вакцинації.

 

Дехто переймається, що щеплення може призвести не до появи імунітету, а навпаки до зараження коронавірусом. Поясніть, чому такого бути не може?
Від жодної вакцини не можна заразитися коронавірусом. Якщо через кілька днів після вакцинації людина захворіла на ковід, це означає, що під час щеплення вона була в продромальному періоді. Тобто зовні і фізично мала здоровий вигляд, але хвороба у неї вже була, просто ще не проявилась. Ніяких тестів ані до вакцинації, ані після неї робити не варто.

 

Існує така думка, що перехворіти краще, ніж вакцинуватися. Мовляв, такий імунітет природний.


Імунітет, який формується після того, як людина перехворіла, по-перше, триває лише від трьох до шести місяців, по-друге, формується не у всіх людей. Адже є пацієнти, які хворіли двічі поспіль. Тобто імунітет у них не сформувався зовсім. А вакцина дає більш стійкий імунітет.

 

Кому не можна вакцинуватися?
Люди з ознаками грві та ковід, люди, що отримують хіміотерапію.

 

Чи потрібно якось готуватися до вакцинації?
Ні. Лише позитивне налаштування.

 

Чи має якесь значення рівень антитіл IgG в організмі?
Для вакцинації це не має ніякого значення.

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
26
Сміх
12
Жах
16
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)