У Пологах немає куди подіти використані батарейки

9 Червня 2021 15:29  0  885

Події містаУ Пологах немає куди подіти використані батарейки

З проблемою того, куди подіти старі батарейки, пологівці звертаються до нас не вперше.

 

Відповідальні мешканці, розуміючи шкоду, яку несе виріб, використані батарейки збирають окремо. Але куди їх подіти після, не знають.

 

Не дають відповіді на це питання і працівники комунальної служби, яка сьогодні здійснює вивіз сміття.


Закон про сортування сміття, так і залишився у нас на папері. Станцій по переробці сміття у нас немає, немає і заводу по утилізації використаних батарейок, навіть у Запоріжжі.

 

Тому таке сміття на рівні з іншим продовжує потрапляти на міський полігон сміттєзвалища.


Найліпшим варіантом для боротьби із засміченням екології від шкідливого матеріалу, що міститься у виробі, було б облаштування пункту повернення використаного товару у самих же точках продажу батарейок, зауважують комунальники.

 

Але це як варіант. На практиці все залишається як і було. Люди продовжують викидати батарейки разом з іншим сміттям. Негативні наслідки, від таких дій матимемо через час.

 

Шкода батарейок для навколишнього середовища:

 При руйнуванні герметичного корпусу елемента живлення, яке неминуче відбувається під впливом навколишнього середовища, небезпечний вміст неминуче потрапляє в грунт і грунтові води. І тут тільки починається шкоду батарейок навколишньому середовищу.

 

За твердженнями вчених, вміст всього однієї батарейки отруює близько 20 двадцяти квадратних метрів землі:

знищує рослини, які ростуть на цій площі;
робить грунт фактично безплідним на десятиліття;
вкрай складно ліквідується і вимагає колосальних зусиль.


Заражається не тільки земля, а й ростуть на ній рослини, в тому числі сільськогосподарські культури, які стають токсичними. Якщо зараження піддається пасовище, то м’ясо і молоко пасуться там тварин також стає небезпечним. Шкода батарейок для природи величезний.

 

Солі важких металів потрапляють в грунт, але на цьому все не закінчується. Значна їх частина просочується далі в грунтові води. Всього одна батарейка може отруїти до 400 літрів грунтових вод. Підземні води рано чи пізно потрапляють в річки. Споживаючи воду з таких джерел, тварини і люди піддають своє здоров’я на небезпеку. Частково ситуацію рятує використання очисних фільтрів, але і це не робить воду абсолютно нешкідливою. А що говорити про продукти харчування, в які тим чи іншим способом проникають важкі метали і лугу.

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

7
Супер
1
Сміх
11
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)