У Запоріжжі можна безкоштовно вивчити жестову мову

27 Травня 2021 10:00  0  599

У регіоніУ Запоріжжі можна безкоштовно вивчити жестову мову

20 травня в Україні відзначили день сурдоперекладача - спеціаліста, який допомагає людям з вадами слуху розуміти інших людей, кіно, музику, навчатися та працювати.

 

В Україні близько 2 мільйонів людей мають вади слуху, тому робота перекладачів жестової мови є вкрай важливою. Наразі потребують знання жестової мови працівники багатьох структур: поліції, медицини, б'юті сфери... Тож потреба у вивченні її з кожним роком тільки зростає.

 

Запорізький активіст Олександр Кахай, який мав у оточенні людей із вадами слуху, вивчив самостійно жестову мову і запровадив безкоштовні курси.

 

Для власного розвитку жестову мову Олександр почав вивчати з 2006 року, а викладати - з 2014. Його навчальні курси є безкоштовними. У зв’язку з карантином вивчення жестової мови перешло в онлайн.

 

Людей, які хотіли вивчати жестову мову ще на початку діяльності у 2014-му, виявилося немало:
«Ми просто дали оголошення про те, що набираємо групу для безкоштовного вивчення жестової мови. Буквально за добу набралося дуже багато охочих».

 

Як зазначає сам Олександр, жестова мова є цікавою не лише з точки зору розуміння. Вона розвиває м’язову та візуальну пам’ять, а практика її використання тільки покращує вміння: навіть якщо ви забуваєте певний жест, тіло самостійно допомагає вам його згадати.

 

Жестову мову вивчити сьогодні прагнуть люди із різних сфер: студенти, соціальні педагоги, бібліотекарі, працівники сфери краси, медичні працівники, працівники комунальних служб та інші.

 

«Для того, щоб опанувати базові знання, необхідно 2-3 дні. Далі справа за практикою. Чим частіше людина практикується в жестовій мові, тим краще вона її розуміє. Зокрема, необхідно стежити за новими словами. Наприклад, слово “коронавірус” з’явилося не так давно, а у жестовій мові відразу знайшло своє місце», — ділиться Олександр.

 

У сучасному світі люди з вадами слуху не обмежені у своїй діяльності. Вони працюють, одружуються, навчаються, займаюся спортом та мають досить багато хобі. Зокрема, нерідко у службі таксі можна зустріти людей з вадами слуху. А нещодавно команда з настільного тенісу посіла перше місце у регіональній лізі південно-східного регіону, змагання проходили у Запоріжжі.

 

Неймовірно сучасно та толерантно вивчати жестову мову навіть просто для себе, аби краще розуміти оточуючих. І так само чудово, що є такі люди, як Олександр Кахай, які допомагають нам розуміти одне одного.

 

Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
2
Сміх
1
Жах
1
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)