У Раді придумали новий податок для дрібних фермерів

6 Липня в 15:47  0  2938

На Вкраїні та у світіУ Раді придумали новий податок для дрібних фермерів

Осіб, які самостійно обробляють свої земельні паї, можуть зобов'язати платити близько 6 тисяч гривень на рік

 

У Верховній Раді депутати від Слуги народу і групи Довіра запропонували законопроект, що запроваджує новий податок, який в основному торкнеться дрібних фермерів. Про це пише DW у понеділок, 6 липня.

 

Якщо законопроект приймуть, що пересічному власнику земельного паю доведеться платити до 6 тисяч гривень на рік. Ініціативу підтримує великий агробізнес, пише видання.

 

Дані Держгеокадастру свідчать, що близько 7 мільйонів українців мають земельні паї - в середньому близько 4 гектарів кожен. При цьому 4,7 мільйона власників паїв є одноосібниками - тобто обробляють свої паї самостійно. Решта паїв здаються в оренду великим агрофірмам або холдингам.

 

Голова Комітету підприємців агропромислового комплексу при Торгово-промисловій палаті України Олег Юхновський каже, що в останні роки українці дедалі частіше відмовляються здавати землю в оренду і вирішують обробляти її самостійно.

 

"Після 2014 року тенденція до розірвання договорів оренди прискорилася. З тих пір на селі зростає підприємницький дух, дрібний бізнес непогано розвивається. Це створило проблеми для великих компаній", - говорить Юхновський.

 

Проте відродження мікрофермерства може зупинити новий законопроект №3131 про детінізацію виробництва сільськогосподарської продукції, підготовлений більш як 30 народними депутатами фракції Слуга народу і кількома з групи Довіра.

 

Зокрема, проект закону впроваджує мінімальну податкову сплату з кожного гектара землі сільгосппризначення.

 

У червні проект отримав "зелене світло" на прийняття за основу від комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики і включений до порядку денного парламенту. Доповідачем за ним призначений народний депутат від Слуги народу Мар'ян Заблоцький.

 

Зараз одноосібники платять тільки земельний податок, який становить в середньому 140 гривень на гектар.

 

Але оскільки розмір земельного податку встановлюють громади, виходячи з нормативної грошової оцінки землі, то він може становити до 300 гривень за гектар. Доходи від продажу сільськогосподарської продукції декларують ті одноосібники, хто вирощує її на власних земельних ділянках площею більше 2 гектарів. І тільки тоді виникає необхідність оплатити 18 відсотків податку з цього доходу.

 

У той же час великий агробізнес звинувачує одноосібників у тому, що вони зловживають можливістю не звітувати про доходи.

 

"Усі повинні платити податки. А у нас 30 відсотків землі обробляються "по-чорному", неофіційно", - говорить Алекс Ліссітса, виконавчий директор ІМК - одного з найбільших агрохолдингів України.

 

"Одна з основних форм наповнення бюджету ОТГ - земля сільськогосподарського призначення. Тому потрібно вводити спеціальний податок на землю для того, щоб цей податок залишався в сільській місцевості і знову ж працював на місцеву громаду", - додав Ліссітса.

 

Прихильники закону також вважають, що він перешкодить спекуляції на ринку землі. Адже її буде невигідно утримувати, нічого не вирощуючи.

 

Нагадаємо, що Україна бере $200 млн позики на сільське господарство. В Україні починається реалізація програми приватних інвестицій в сільське господарство. Гроші візьмуть у МБРР.

 

Також повідомлялося, що Кабмін погасить пів мільярда гривень заборгованості перед аграріями. Уряд вже направив кошти на погашення заборгованості за програмою часткових компенсацій аграріям за покупку української техніки.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

18
Супер
13
Сміх
28
Жах
108
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)