У Пологах немає куди подіти небезпечне сміття

17 Червня 2021 09:16  0  993

Події містаУ Пологах немає куди подіти небезпечне сміття

Відповідальні містяни, розуміючи, яку шкоду несуть використані батарейки, збирають їх окремо. Але що з ними робити після, не знають. Не дають відповіді на це питання і працівники комунальної служби, яка сьогодні здійснює вивіз сміття в місті. З питанням, куди подіти старі батарейки, пологівці звертаються до редакції “Районки” не вперше.


Закон про сортування сміття так і залишився у нас на папері. Станцій по переробці сміття у нас немає, немає і заводу по утилізації використаних батарейок навіть у Запоріжжі. Тому таке сміття на рівні з іншим продовжує потрапляти на міський полігон сміттєзвалища.

 

Раніше міська рада практикувала організовувати прийом використаних батарейок. У магазинах міста та міській раді розставляли відерця для їх збору. В результаті, так і не знайшлось місця, куди можна було б здати кілька сот кілограмів непотребу. Навіть возили у Запоріжжя. Але проблема так і не вирішилась. Більшість мешканців продовжують викидати батарейки у загальне сміття.

 

Найліпшим варіантом для боротьби із засміченням від шкідливого матеріалу, що міститься у виробі, було б облаштування пункту повернення використаного товару у самих же точках продажу, зауважують комунальники.

 

Але це як варіант. На практиці все залишається як і було. Люди продовжують викидати батарейки разом з іншим сміттям. Негативні наслідки від таких дій матимемо через певний час.

 

Шкода батарейок для навколишнього середовища:


При руйнуванні герметичного корпусу елемента живлення, яке неминуче відбувається під впливом навколишнього середовища, небезпечний вміст потрапляє в грунт і грунтові води.

 

За твердженнями вчених, вміст всього однієї батарейки отруює близько
20 квадратних метрів землі:
знищує рослини, які ростуть на цій площі;
робить грунт фактично безплідним на десятиліття;
вкрай складно ліквідується і вимагає колосальних зусиль.

 

Заражається не тільки земля, а й рослини, в тому числі сільськогосподарські культури, які стають токсичними. Якщо зараженню піддається пасовище, то м’ясо і молоко тварин також стає небезпечним.

 

 

Солі важких металів потрапляють в грунт, але на цьому все не закінчується. Значна їх частина просочується далі в грунтові води. Всього одна батарейка може отруїти до 400 літрів грунтових вод. Підземні води рано чи пізно потрапляють в річки.

 

Споживаючи воду з таких джерел, тварини і люди піддають своє здоров’я небезпеці. Частково ситуацію рятує використання очисних фільтрів, але і це не робить воду абсолютно нешкідливою. А що говорити про продукти харчування, в які тим чи іншим способом проникають важкі метали.

 

Збір пластикових кришечок - реалізували Зелені

Практикувати збір пластикових кришечок в нашому місті розпочали члени партії Зелених. Під час останньої виборчої кампанії поряд з офісом по Державній встановили металевий бак у формі серця. Протягом кількох місяців пологівці наповнювали його кришечками. Днями ємність звільнили, кришечки передали на переробку. Отримані кошти підуть на благодійність в нашому районі, запевнила голова Пологівського осередку партії Вікторія Гужва.

 

Та повідомила, що члени політ сили роздумують над варіантом збору використаних батарейок в місті. Сподіваються, вже цього літа проєкт буде реалізовано.

 

Що з сортуванням сміття

Тема сортування побутового сміття залишається актуальною в Пологах, як і взагалі у державі. В Україні діє заборона захоронення на полігонах неперероблених побутових відходів, і вже як два роки закон «Про відходи» зобов’язав всіх сортувати сміття.


Відпрацьовувати механізми збирання і безпечної утилізації відходів мають місцеві органи влади. Робиться це двома способами: шляхом залучення компаній, що займаються сортуванням і переробкою сміття, чи створення відповідних умов коштами місцевого бюджету.


Фірми, що займаються сортуванням і переробленням сміття у нашому місті, періодично змінюються, їх “активність” приносить мізерні результати.


На жаль, прийомщики вторсировини у місті зачиняються через нерентабельність справи. У місті працює тільки один пункт прийому вторинного матеріалу.


Небажання активно працювати з вторинною сировиною полягає у проблемі подальшого її збуту та переробки, говорять самі ж підприємці. Тому у місцях, відведених під сміття, на території багатоповерхівок встановлено лише окремий бак для збору пластика.


Зараз комунальники частково вторинне сміття здають підприємцю для подальшої переробки, частково везуть на сміттєзвалище. Дозволити залучити у штат сортувальника економічно не спроможні, пояснив директор КП “Житло - Сервіс” Олександр Луценко.

 

Щодо можливості подальшої переробки сміття в Пологах, міська влада сподівається на втілення проєкту від міжнародної фінансової організації Нефко. Ним передбачено встановлення комплексу сортування і пресування пластика на полігоні відходів. Ціна питання - 16 млн грн.

 

“На даному етапі вже проведена співбесіда зі шведською стороною, яка представляє НЕФКО. Це може бути виходом у вирішенні питання із переробкою сміття для громади і економічно вигідною справою. У разі втілення проєкту у життя, полігон збиратиме тільки органічне сміття,” - коментує міський голова Юрій Коноваленко.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
4
Сміх
3
Жах
8
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)