У Григорівці виникла суперечка через сквер та дитячий майданчик

26 Травня 2021 11:24  0  1213

На районіУ Григорівці виникла суперечка через сквер та дитячий майданчик

На початку тижня Пологівський міський голова Юрій Коноваленко здійснив робочий візит на територію Григорівського старостинського округу. Візит був присвячений спірному питанню, яке виникло між односельцями села Григорівка.

 

Історія почалася тоді, коли григорівці вирішили облагородити центр села і створити парк. Звернулись до старости Григорівського старостинського округу Сергія Радченка за допомогою виділенні території, до депутата Запорізької обласної ради Олександра Машинського - за фінансовою підтримкою. Так, спільними зусиллями через деякий час біля Григорівської школи з’явився сквер та дитячий майданчик.

 

З території було прибрано сухостій, спиляно старі дерева, завезено ґрунт, пісок. Активісти насадили молодих дерев, квітів, встановили бордюри, клумби. Завдяки фінансовій допомозі депутата встановлено спортивні тренажери. Пологівська міська рада виділила кошти для придбання плиточки на меріальний комплекс. Мрії почали здійснюватися.

 

Проте, нещодавно до старости та міського голови звернулася мешканка села Галина Зікун, яка заявила, що сквер та дитячий майданчик розмістили на території поховань солдатів Другої світової війни і ця територія є святим місцем, які не можна паплюжити.

 

Факти офіційного перепоховання воїнів та подальше встановлення обеліску в північно-західній частині парку, які були проведені у 60-ті роки, Галину Петрівну не задовольнили. На її думку на території могли залишитися останки солдатів.

 

Новина стурбувала григорівських активістів, адже в створення скверу та дитячого майданчика було вкладено не тільки багато коштів, але й сил. Роботи проводилися з ентузіазмом та задоволенням. Тому зараз, коли постало питання про перенесення майданчика, організатори виступили на захист новоствореного об’єкту.

 

На зустрічі зібралося багато жителів села, які завірили, що під час проведення робіт на території скверу не було знайдено жодних останків. Вислухали Галину Зікун, яка стояла на своєму.

 

В дискусію вступили і вчителі Григорівської школи, які поділилися спогадами земляків, представили музейні записи та фотографії. З їх розповідей поховання знаходилися в протилежній від майданчика частині парку, а всі останки були перенесені під новий меморіал.

 

Начальник відділу культури і туризму Пологівської міської ради Марина Діденко теж надала присутнім архівні факти щодо перепоховання загиблих Другої світової війни та виникнення меморіального комплексу на території села Григорівка. В першу чергу Марина Вікторівна зазначила, що уповноважені органи охорони культурних спадщин слідкують за дотриманням законодавства та у випадках його порушення вживають міри до порушників. Перепоховання здійснили державні організації за участю військкомату з дотриманням всіх вимог та наявними дозволами. Опис нового об’єкта зафіксовані у відповідних документах.

 

На похованні було встановлено невеликий обеліск, який в 1962 році було замінено скульптурою воїна. В 1975 році змінено розташування скульптур, встановлено меморіальні плити з прізвищами похованих радянських воїнів та воїнів-односельчан. В 1993 році на братській могилі, поміж скульптурами скорботного воїна та воїна з приспущеним прапором, встановлена скульптура скорботної матері та меморіальна стела з прізвищами односельчан, які пройшли Другу світову війну. У 2002 році проведено перепоховання останків двох воїнів, які були виявлені в ході польових пошукових робіт.

 

Обговорення тривали близько години. Заслухали всіх, хто забажав висловитися. В результаті перемовин прийшли до спільного висновку. Доказів того, що на території скверу й досі залишаються останки загиблих солдатів немає. І причин сумніватися у принциповості та якості роботи, яку провів центр охорони культурної спадщини, теж. Тому роботи щодо подальшого благоустрою скверу та дитячого майданчика вирішили не зупиняти.

 

Галина Зікун натомість звернулася з пропозицією від місцевої ветеранської організації щодо встановлення у сквері кам’яної глиби чи таблички з написом про перші поховання солдатів. Однак, за словами фахівців, для реалізації ідеї потрібно її вивчення та дозвіл відповідних органів.

 

Місцеві мешканці, молодь завірили, що шанують пам’ять загиблих земляків та воїнів-визволителів. Саме тому територію колишнього пустиря перетворили на затишне місце, а на кожному патріотичному заході згадують тих, чиї останки знаходяться під меморіальним комплексом села Григорівка.

 

 

 


Джерело: mradapology.gov.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
5
Сміх
1
Жах
6
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)