УЗ заморозила виплату премій і взяла кредит на зарплати - ЗМІ

8 Липня 2021 16:16  0  1440

На Вкраїні та у світіУЗ заморозила виплату премій і взяла кредит на зарплати - ЗМІ

Укрзалізниця на невизначений час заморозила виплати низки преміальних нарахувань. Відповідний документ опублікувало видання Апостроф 

 

Виходячи з формулювань розпорядження, таке рішення прямо пов'язане з важким фінансовим станом компанії. За даними джерела видання в Мінінфраструктури, компанія була змушена взяти кредит на понад 900 млн грн. для виплати навіть основної частини зарплати. Одночасно УЗ перерахувала уряду 750 млн грн дивідендів за 2019 рік, оплату яких в бюджет раніше відклали через пандемію.

 

Згідно з копією листа голови правління УЗ Івана Юрика головному бухгалтеру підприємства, керівникам і головним бухгалтерам структурних підрозділів від 5 липня 2021 року низка премій і надбавок, які регулярно отримують співробітники компанії, будуть заморожені на невизначений термін. Зокрема, згідно з документом, виплати за квітень - червень 2021 року мають бути здійснені тільки за особливою вказівкою керівництва УЗ, з метою "збалансування витрат у першій половині липня".

 

Це далеко не перша ситуація, коли компанія підходить критично близько до невиконання своїх навіть базових зобов'язань перед співробітниками і починає затримувати зарплату, відзначає видання. Наприклад, в березні профспілки вже зверталися з вимогою погашення боргів і підвищення зарплат до попередника Юрика Володимира Жмака. Уже після зміни керівництва Юрик навіть обіцяв виконати вимоги і підвищити зарплати робітникам на 10%.

 

1 липня стало відомо, що компанія виплатила 750 млн грн дивідендів державі за 2019 рік. Вказується, що 750 млн грн - це 30% чистого прибутку за 2019 рік. При цьому 1,7 млрд грн чистого прибутку відправили на погашення збитків попередніх років.

 

Згідно з даними, оприлюдненими в ЗМІ, вже за перші три місяці роботи компанії 2021 року збиток також становить 1,7 млрд грн. За підсумками повного 2020 року Укрзалізниця відзвітувала про 11,9 млрд грн збитків. Її зобов'язання перевищували активи на 17 млрд грн, тобто фактично компанія є банкрутом.

 

Кредитна заборгованість - одна з ключових проблем Укрзалізниці. За даними Юрика, компанія має близько 37 млрд грн боргів перед ЄБРР , "Ощадбанком", "Укргазбанком", "Сбербанком", "Альфа-Банком" та іншими. При цьому потрібно зазначити, що компанія регулярно доводить ситуацію до критичної точки, реструктуризуючи кредити в останній момент.

 

Наприклад, так було з кредитом, через який компанії знижували кредитні рейтинги міжнародні рейтингові агентства.

 

Про те, що потрібно перестати накопичувати незрозумілі кредити й доводити таким чином компанію до банкрутства, буквально кілька місяців тому говорив президент Володимир Зеленський.

 

"Зараз ми, перш за все уряд, знову чинимо тиск, щоб звільнити керівництво Укрзалізниці. І це буде постійно, доки не зміняться всі ланки, починаючи з найвищої, і до найнижчої. Тому що це підприємство є банкрутом вже багато років. І тільки силою, посадками можна навести там порядок", - сказав Зеленський.

 

"Тим не менш, в УЗ, судячи з усього, вирішили ігнорувати вимоги Банкової і замість перерозподілу внутрішніх резервів, знову вийшли на ринок запозичень, вганяючи підприємства в ще більшу боргову яму", - йдеться в матеріалі.


Джерело: gazeta.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

3
Супер
10
Сміх
15
Жах
28
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)