У міністерстві пояснили, як землі передаватимуть громадам

15 Жовтня 2020 15:54  0  818

На Вкраїні та у світіУ міністерстві пояснили, як землі передаватимуть громадам

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко розповів, що фермери матимуть пільгові умови доступу до ринку.

 

Передача земель дозволить громадам планувати бюджетні надходження від землекористування.

 

За новим указом, органи місцевого самоврядування отримають понад 2 млн га земель, сказав Ігор Петрашко під час брифінгу у Чернігові.

 

"Мені дуже приємно брати участь в цій без перебільшення історичній події, яка стане символічним стартом передачі земель громадянам. Як тільки що підписав Президент указ, 26 жовтня поточного року всі новостворені громади без виключення отримають землю в комунальну власність та стануть справжніми господарями в своїх громадах з можливістю планувати бюджетні надходження від землекористування та ефективне їх використання задля підвищення добробуту своїх мешканців в громадах. В результаті передачі земельних ділянок органи місцевого самоврядування отримають понад 2 млн га земель, з який 1 млн га - вільних земель", - зазначив міністр.

 

Він також впевнений, що люди на місцях краще знають, як краще розпоряджатися земельними ресурсами і наповнювати місцеві бюджети.

 

"Ми вітаємо також історичне рішення щодо прийняття земельної реформи, як Міністерство економіки, яке активно брало участь в ухваленні відповідного законопроекту та реалізації відповідних супровідних кроків. Без сумніву, епопея з 1991 року по земельній реформі була в цьому році завершена. І громадяни, українці, отримали можливість користуватися і розпоряджатися вільно своєю землею. Також дуже важливо, що українські фермери, які вже працюють на землі, мають пільгові умови доступу до ринку. Фермери можуть викупити земельні ділянки, які надані їм у постійне користування, або довічне успадкування, володіння. Або можуть бути переоформлені в оренду з розстрочкою платежів на 10 років", - сказав Петрашко.

 

31 березня Верховна Рада ухвалила закон про обіг земель сільськогосподарського призначення.

 

15 жовтня президент Володимир Зеленський на земельному форумі в Чернігівській області підписав указ про передання земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власності.


Джерело: gazeta.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
3
Сміх
8
Жах
19
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)