Хто вона, найстарша жителька Пологівщини? Есть фото

18 Листопада 2020 10:04  0  1058

ОсобистістьХто вона, найстарша жителька Пологівщини?

Сторічний ювілей 15 листопада відсвяткувала мешканка села Воскресенки Марія Макаренко. Вона ж - найстарша жителька Пологівського району. Як склалось життя та рецепт довголіття дізнавались у ювілярки журналісти Газети.

 

Марія Сергіївна зустріла нас з посмішкою на обличчі та добрим поглядом в очах.


Охайна, любляча, справедлива, працьовита та скромна, так характеризують свою матір, бабусю та прабабусю діти та онуки. Вони щиро люблять її і не уявляють життя без неї. Натруджені та ласкаві руки виняньчили не одне покоління. Спочатку своїх трьох донечок Марія Сергіївна підіймала та ставила на ноги, потім допомагала глядіти онуків та правнуків.


Зараз теж не нудьгує - дві правнучки весь час коло неї. Та, зважаючи на поважний вік, дівчатка теж стають старенькій в нагоді - чи то їсти розігріти допоможуть, чи то руку подати, коли бабуся підіймається зі стільця.


Проживає наша героїня у власному будинку разом із сім'єю доньки Ольги. На кожен день знаходить собі роботу: допоможе поратися по дому, підмести подвір'я, а за гарної погоди ще й на городі сапає.

 

Як кажуть: “Вік прожити - не поле перейти”. Так було і у Марії Сергіївни. Народилась у багатодітній родині в селі Чапаєвка (нині Воскресенка). На плечі старшої сестри лягла відповідальність за менших братів та сестер, поки мати-вдова працювала, щоб прогодувати сім'ю. Марія стала нянею для менших братів та сестер, допомагала висаджувати городину та поратися зі скотиною. Про особисте життя навіть і не думала.

 

В юному віці під час Другої світової війни красуню Марію разом із іншими сільськими дівчатами забрали у полон німці. Тяжко працювала на загарбників на території Криму, часто в голоді та холоді, аж поки радянські війська не звільнили полонянок. Це найтяжчі часи в житті Марії Сергіївни, про які крізь десятиліття і досі боляче згадувати. Після звільнення повернулась у рідне село, згодом вийшла заміж.

 

З чоловіком переїхала до Гуляйпільського району, народила трьох донечок. Там працювала та виховувала дівчаток. Через дев'ять років сімейного життя чоловік помер. Марія сумувала за ріднею, яка залишилась жити у Воскресенці.

 

Згодом переїхала з дітьми до рідного села. Недовго жила у батьківській хаті, поки будувала з братами власний будинок. Працювала на фермі та свинарнику. У щоденній праці й пролетіло життя жінки. Навіть коли вийшла на заслужений відпочинок, продовжувала працювати на фермі.

 

Багатство Марії Сергіївни безцінне - три донечки, онуки та правнуки. Велика родина зібралася за святковим столом, аби привітати та вшанувати сторічну ювілярку.

 

Рецепт довголіття від Марії Макаренко - радіти життю, не вживати оковитої та їсти корисні продукти. Саме таких принципів дотримувалась довгожителька все своє життя. А ще - фізична праця, без неї нікуди.

 

Від редакції “Районки” бажаємо Марії Сергіївні довгих років життя, здоров’я, миру в душі і поваги від оточуючих.

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

23
Супер
1
Сміх
1
Жах
1
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)