Із 1 березня в Україні підвищили пенсії: хто отримає на надбавку

1 Березня 2021 08:51  0  574

АктуальноІз 1 березня в Україні підвищили пенсії: хто отримає на надбавку

Відсьогодні, 1 березня, в Україні на 11% будуть автоматично проіндексовані пенсії.

 

Середній розмір доплати складе 308 грн, а мінімальний — 100 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету Міністрів.

 

За даними Пенсійного фонду, більшість українських пенсіонерів отримують пенсію в розмірі від 2 до 4 тис. грн. Відповідно, доплата за індексацією для них складе 220-440 грн.

 

Перерахунок торкнеться не всіх. Підвищення стосується тільки так званої розрахункової пенсії, яка розраховується за спеціальною формулою для кожного пенсіонера і враховує його середню зарплату за роки роботи, середню зарплату в Україні за три останні роки та трудовий стаж.

 

Разом з тим, фактична пенсія може бути вище, якщо вона включає всілякі доплати та надбавки. У разі, якщо різниця між розрахунковою пенсією і фактичною буде менше ніж 11%, то пенсіонер підвищення не відчує.

 

Збільшення пенсійних виплат у березні торкнеться громадян, які отримують пенсію: за віком; по інвалідності; через втрату годувальника; за вислугою років (медпрацівники та вчителі, чий стаж становить не менше 30 років роботи за професією).

 

Не торкнеться березнева індексація пенсіонерів, які вийшли на заслужений відпочинок з початку 2021 року (оскільки пенсії індексують за 2020 рік); пенсіонерів, які отримують максимальну пенсію (17 690 грн); колишніх держслужбовців, якщо їх пенсія вища, ніж була б пенсія за віком; військових пенсіонерів, для яких пенсія розраховується за спеціальною формулою.

 

Наступний перерахунок пенсій запланований на квітень 2021 року. Він торкнеться працюючих пенсіонерів, які отримають надбавку за стаж роботи з урахуванням розміру зарплати.

 

Частині українців збільшать пенсії завдяки зростанню мінімальної заробітної плати та підвищенню прожиткового мінімуму. Відповідне рішення прийняв Кабмін, затвердивши бюджет Пенсійного фонду на 2021 рік. На фінансове забезпечення виплат пенсії, надбавки та підвищення, призначених за пенсійними програмами, та дефіцит коштів Пенсійного фонду виділили 167 343,7 млн грн.

 


Джерело: gazeta.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
1
Сміх
4
Жах
7
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)