Хто опікується пологівськими дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах

8 Квітня 2021 09:07  0  444

Події містаХто опікується пологівськими дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах

Куди та до кого звертатися у разі, якщо ви стали свідком жорстокого поводження батьків зі своєю дитиною, або якщо відомо, що дитина живе впроголодь, а нерадиві батьки гідно не виконують своїх обов'язків?

 

У громаді створена та функціонує служба у справах дітей, спеціалісти якої відреагують на звернення небайдужих громадян.

 

Виконавчий орган - Служба у справах дітей Пологівської міської ради утворився у грудні 2020 року, відповідно до вимог законодавства. Працівники цієї служби контролюють дотримання захисту прав та законних інтересів дітей громади. На обліку у службі значиться близько вісімдесяти дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Ведеться нагляд і за усиновленими дітьми.


Знаходиться служба в приміщення Пологівської райдержадміністрації (Єдності 32) на першому поверсі, кабінет № 105 і 106, саме туди можуть звернутися громадяни з приводу порушення прав дитини. Наприклад, якщо дитина перебуває у складних життєвих обставинах чи у випадку виявлення загрози життю та здоров'ю дитини за місцем її проживання, жорстокого поводження, вчинення будь-якого виду насилля.


Після отримання відповідного повідомлення в обов'язковому порядку протягом доби за вказаною адресою виїздить спеціально сформована комісія з перевіркою щодо факту вчинення протиправних дій. Після чого, в разі необхідності, фахівці із соціальної роботи здійснюють соціальний супровід дитини. Служба ставить дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, на облік, проводяться виїзди до сім'ї, ведеться робота з батьками.


Прийомні години Служби у справах дітей:
- з усіх питань можна звертатися у вівторок з 9:00 - 12:00 год,
- з питань усиновлення - середа з 9:00 - 12:00 год.

 

За словами очільниці служби у справах дітей Олександри Полєшко, як результат їх втручання і роботи - позитивні зміни з боку батьків. У більшості випадків вони виправляються і ставлення до дітей покращується. Якщо ж батьки не роблять висновків та продовжують не виконувати свої батьківські обов'язки, тоді служба у справах дітей виносить на розгляд комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету міської ради про доцільність підготовки висновку про позбавлення батьківських прав або про відібрання дитини без позбавлення батьківських прав. У разі погодження такого висновку комісією, готуються документи до суду. Але такі вкрай жорсткі міри приймаються рідко. Спеціалісти служби роблять все можливе, аби до цього не довести. Найголовніше завдання органів опіки та піклування, щоб дитина залишалася в біологічній родині. Якщо ж дитина залишається без батьківського піклування в силу різних причин, завдання служби зробити все можливе, щоб діти не залишились самотніми та не потрапили до закладів інтернату, а були влаштовані у сім'ю - прийомну родину, чи до будинку сімейного типу, під опіку піклування, усиновлення.


Мріємо про створення інституту патронатних родин, але поки що на території нашої громади не знайшлось бажаючих. Звичайно, у процесі є свої складнощі, так само, як і бути прийомними батьками чи батьками-вихователями, навіть при всебічній державній підтримці, - говорить Олександра Полєшко.

 

За короткий термін функціонування нового органу, їм вже є чим пишатися.

 

- У березні райдержадміністрація передала нам справи дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьків, справи кандидатів в прийомні батьки, кандидатів на влаштування у прийомні сім'ї. І вже на першому засіданні комісії з питань захисту прав дитини нам вдалось створити прийомну сім'ю і опікунську сім'ю. Приємна подія надихнула спеціалістів служби на нові досягнення, проведення роботи на благо дітей громади.


Служба має широкий спектр обов'язків, що стосується питань сфери захисту дітей. До завдань Служби у справах дітей відноситься, зокрема:


- подання службою у справах дітей заяви та документів для реєстрації народження дитини, батьки якої невідомі;

 

- вивчення питання доцільності надання дозволу органом опіки та піклування бабі, діду, іншим родичам дитини забрати її з пологового будинку або іншого закладу охорони здоров’я, якщо цього не зробили батьки дитини;

 

- підготовка та подання до суду позову чи висновку органу опіки та піклування про позбавлення, поновлення батьківських прав, відібрання дитини у батьків без позбавлення батьківських прав;

 

- вирішення спорів між батьками щодо визначення або зміни прізвища та імені дитини;

- вирішення спорів між батьками щодо визначення місця проживання дитини;

 

- вирішення спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини та визначення способів такої участі;

 

- підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України;

- доцільності побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав;

 

- визначення форми влаштування дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування;

- доцільності встановлення, припинення опіки, піклування;

 

- контроль за станом утримання і виховання дітей у сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу та виконання покладених на них обов’язків;

 

- контроль за станом збереження майна, право власності на яке або право користування яким мають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

 

- розгляд звернень дітей щодо неналежного виконання батьками, опікунами, піклувальниками обов’язків з виховання або щодо зловживання ними своїми правами;

 

надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

3
Супер
1
Сміх
4
Жах
3
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)