Успіх у розвитку громади Західних областей мають за рахунок залучення іноземних інвестицій. Досвід переймали журналісти “Районки” Есть фото

3 Вересня 2021 08:33  0  569

На Вкраїні та у світіУспіх у розвитку громади Західних областей мають за рахунок залучення іноземних інвестицій. Досвід переймали журналісти “Районки”

Журналісти Газети разом із представниками інших регіональних ЗМІ відвідали громади Буковини та Прикарпаття. Ознайомилися з успішним досвідом розвитку Хотинської, Недобоївської, Усть-Путильської, Глибоцької громад Чернівецької області та Білоберізької громади Івано-Франківської області, які спільно з Програмою USAID DOBRE працюють для створення комфортних умов та надання якісних послуг жителям.

 

Кожна громада обрала свій шлях розвитку. Престур журналістам 5-8 серпня 2021 року організував Український кризовий медіа-центр у рамках програми USAID DOBRE «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність».

 

Ми побували у знакових місцях Західної України, познайомилися з природними, історичними, архітектурними і культурними пам'ятками народної спадщини. Але найцінніше у цьому прес-турі – знайомство з досвідом розвитку територіальних громад. У попередньому номері Газети читачі могли ознайомитися із досвідом Білоберізької та Усть-Путильської громад. Далі мову вестимемо про Хотинську, Недобоївську і Глибоцьку громади.

 

Хотинська громада: фортеця, унікальний приватний дендропарк, місцевий біг-бен і найдовша лавка в Україні

Хотинська міська територіальна громада Чернівецької області утворена у грудні 2018 року. Громада об’єднала 11 місцевих рад Хотинського району із центром в м. Хотин, чисельність населення громади - 18156. У громаді розвинена інфраструктура освітніх та культурних закладів: успішно функціонує опорний заклад загальної середньої освіти,

 

11 міських та сільських шкіл, 10 дитсадків, багатофункціональний спортивний комплекс “Хотинська дитячо-юнацька спортивна школа”, Хотинський коледж, інклюзивно-ресурсний центр, Центр надання соціальних послуг, будинок народної творчості та дозвілля із філіями в селах громади, мистецькі школи, будинок дитячої та учнівської молоді.


Крім того, на високому рівні організовано надання первинної та спеціалізованої медичної допомоги в сучасних медзакладах - Хотинський центр первинної медичної допомоги та Хотинська багатопрофільна лікарня.
Хотин - історичний центр Північної Бессарабії, сучасний культурний та туристичний центр регіону, історія якого налічує понад 1000 років. Завдяки таким чудовим місцям у громаді успішно розвивають туризм.

 

oly


Наше знайомство з Хотином почалося з відвідин фортеці - старовинне і славетне місце. Багато віків воно було важливим оборонним і торговельним пунктом, мало вплив на становлення не лише української, а й європейської історії. У 1621 р. тут відбулась Хотинська битва, яка й визначила подальшу історію Європи та Османської імперії.


Хотинська фортеця була наймогутнішою у Східній Європі. Нині вона одна з найвідоміших історичних споруд в Україні.


Екскурсовод познайомила журналістів з визначним місцем, де ми поринули в історію та відчули атмосферу минулих століть.

 

Крім численних пам’яток історії та архітектури, громада приваблює своєю неповторною природою - кількість парків та зелених зон для дозвілля та активного відпочинку тут постійно збільшується.
Трохи далі, за фортецею, можна побачити ще одне унікальне місце, яке претендує стати новою візитівкою Хотина - приватний дендропарк.

 

oly

 

Цікаве і привабливе місце для людей розмістилося на берегу річки Дністер, там можна побачити дивовижні рослини з усього світу. У дендропарку росте понад 1000 рослин з усього світу. Власник парку - Віталій Чинчик, любить та живе своєю справою. Чоловік цікаво і з пристрастю розповідає про рослини, які плекає і вирощує власноруч. Це прекрасне місце для прогулянок поки не знайти у туристичному путівнику, воно лише готується приймати юрми туристів.


Автор та власник природної краси розповів журналістам, як створюється дендропарк.

 

oly

 

Почалося все з того, що Віталій із братом на цих схилах купили старий будиночок із великим подвір'ям і захотіли привести його до ладу. Екзотичні саджанці були не по кишені, але в нагоді стала біологічна освіта Віталія. Усі рослини брати взялися вирощувати самі. Із насінинок ростуть дерева, наприклад, тисячолітні секвої. Проростити насінину гігантського дерева не так легко - сходить лише кожна третя. Коли рослини підростають, їх висаджують у горщики, а потім у відкритий ґрунт. Перші дерева тут посадили вісімнадцять років тому. Парк розростається і вже займає більше п'яти гектарів.


Гуляючи територією, відчуваєш свою співпричетність, що все тут твориться на твоїх очах - більшість майбутніх величних дерев перебуває у процесі росту. Прогулянка територією заряджає енергією і додає настрою (перевірено на собі).

 

Родинний проєкт швидко розширився, брати зробили інфраструктуру для туристів. Тут є кілька кімнат, де можна зупинитися невеликою компанією. Ще хочуть облаштувати кемпінг для туристів з наметами. Все для того, щоб навчити інших цінувати своє. Приватний дендропарк - приклад того, як можна куточок власної землі перетворити на рай. Його власники не обмежились облаштуванням лише своєї території. Маючи можливість, досвід і бажання вони почали озеленювати вулиці міста. Саджанці, вирощені тут, купує громада, рослини висаджують на вулицях Хотина.

 

Співпраця влади з мешканцями
Власники дендропарку долучилися до стратегічного планування Хотина і до локальних ініціатив з озеленення.
Влада громади працює над тим, щоб турист, відвідавши історичну пам'ятку, завітав і в саме місто Хотин. Популяризують громаду і роблять її привабливою для містян і гостей. Ідея розвитку міста дала початок співпраці влади громади з братами-садівниками. Народилась амбітна мета - зробити все місто суцільним парком. Великі зелені насадження висаджуватимуть по обидві сторони доріг. До чепуріння міста не випадково вирішили долучити саме корінних жителів.


Цікаві ландшафтні композиції на території громади - справа рук активістів. Зелені насадження радують око туристів і місцевих мешканців круглий рік, за короткий проміжок часу територія стала ошатною і охайною, відзначають місцеві мешканці. Так на практиці виглядає співпраця з громадою.


oly


Наостанок нашого візиту - прогулянка центральним сквером Хотина. Там ми побачили місцевий БІг - бен - годинник 19 століття зі звучанням українських мелодій, та найдовшу лавку в Україні протяжністю 30 метрів.

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

3
Супер
4
Сміх
2
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)