Стало відомо, що буде з цінами на гречку у найближчий рік

6 Жовтня 2021 12:14  0  1006

АктуальноСтало відомо, що буде з цінами на гречку у найближчий рік

За останні два роки ціна на гречку підскочила від 10 до 50 грн

Експерти прогнозують зростання ціни крупи на 20-25% протягом року. В Україні за рік гречка подорожчає на 20-25%, а до зими – приблизно на 5-7%. Таку думку в коментарі журналісту УНН висловив виконавчий директор «Економічного дискусійного клубу» Олег Пендзин.

 

«На даний момент гречка вже є достатньо дорогою, у порівнянні з іншими крупами, хоча за минулий рік вона виросла всього на 18%, тоді як олія, цукор – на 80-90%. З моєї точки зору, дефіциту гречки не буде, але ціна буде рости. Думаю, за рік гречка подорожчає на 20-25% – це точно. Але до зими – максимум на 5-7%, і це не буде настільки критично, щоб люди дуже сильно переживали», – пояснив Пендзин.

 

Експерт також додав, що щорічна потреба України у зернових складає 20 млн тонн, з яких лише 116 тис. тонн – це гречка.

 

«Тобто, якщо ціна занадто сильно підскочить, то люди дуже швидко переорієнтуються на інші крупи», – підсумував Пендзин.

 

Тим часом, Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ) прогнозує, що Україна збере найбільший врожай гречки за останні 3 роки. 30 вересня УКАБ повідомляв, що в Україні триває збір врожаю гречки та наразі зібрано близько 70% посівних площ.

 

«За попередніми оцінками, валовий збір врожаю гречки буде кращий, ніж за 3 останні роки, і очікується на рівні 114 тис. т, що на 16% перевищує аналогічний показник минулого року. Такого показника вдасться досягти як за рахунок збільшення посівних площ під даною культурою, так і за рахунок збільшення врожайності», – повідомляли в УКАБ. 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

6
Супер
5
Сміх
12
Жах
12
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)