Виробництво солодощів в Україні стрімко зменшується

28 Вересня 2021 08:18  0  412

На Вкраїні та у світіВиробництво солодощів в Україні стрімко зменшується

Водночас імпорт кондитерської продукції зріс на майже третину


В Україні почалось падіння виробництва кондитерської продукції. Зокрема, у липні виробництво карамелі та шоколаду скоротилось на 25,9%. У серпні виготовили на 12,5% менше продукції, ніж у серпні торік.

 

«Схоже падіння виробництва спостерігалося хіба що в 2014 році, але тоді це було пов'язано з початком війни, закриттям російського ринку. Окрім рекордного падіння виробництва маємо сумне для України «досягнення» – рекордне зростання імпорту солодощів. На 28,8% за перше півріччя», – розповів президент асоціації «Укркондпром» Олександр Балдинюк.

 

За його словами, головною причиною є рекордне подорожчання вітчизняного цукру. А імпорт цього продукту з-за кордону заблокований високим митом.

 

«У липні при ціні цукру на Лондонській біржі $424 за тонну, виробники були змушені закуповувати цукор в Україні по $778. Сьогодні дешевше виробляти цукерки в Польщі або Росії, бо їхні виробники мають доступ до значно дешевшої сировини», – говорить Олександр Балдинюк.

 

Новим викликом як для кондитерської, так і цукрової галузі, є значне подорожчання природного газу.

 

«У поточному році підвищення тарифів на газ відбувалося щомісяця. У квітні тисяча кубів коштувала 7 тисяч гривень. На жовтень постачальники газу пропонують тариф 27 тисяч гривень. При цьому в собівартості цукру близько 30% складають витрати на газ. У виробництві кондитерської продукції ця частка зросте з 3-4 до 10-12%. Можна прогнозувати подальше зростання цін на кондитерську продукцію на 5-7%», – зазначає керівник «Укркондпрому».

 

Нагадаємо, із початку 2021 року найбільше подорожчали овочі, соняшникова олія й цукор. Про це свідчать дані Держстату про середні споживчі ціни на товари й послуги в Україні за серпень 2021-го.

 

Крім того, попри рекордний цьогорічний урожай зерна, економісти прогнозують в Україні чергове подорожчання хліба. 

 


Джерело: glavcom.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
6
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)