Виплату субсидій та соціальної допомоги в Україні планують здійснювати цифровою валютою

9 Серпня 2021 15:43  0  8484

На Вкраїні та у світіВиплату субсидій та соціальної допомоги в Україні планують здійснювати цифровою валютою

Нацбанк працює над впровадженням власної цифрової валюти - e-гривні

 

Для забезпечення кращого контролю за витратами коштів, які виділяються із державного бюджету для виплати субсидій на оплату комунальних послуг та іншої соціальної допомоги, такі розрахунки планують перевести в цифрову валюту.

 

Про це повідомив в інтерв’ю виданню “Мінфін” заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.

 

За його словами, цифрова національна валюта (е-гривня), яку уже розробляють в Національному банку України, значно спростить моніторинг соціальних виплат, дозволить легко відстежувати, на що була витрачена грошова допомога від держави.

 

“У випадку з цифровою валютою можна давати гроші на конкретні цілі. Наприклад, на оплату комунальних платежів, якщо мова про субсидію, чи на купівлю дитячих товарів тощо", - пояснив заступник міністра.


За допомогою е-гривні Нацбанку стане простіше відстежувати емісію і контролювати обіг національної валюти в економіці. Також здійснювати контроль за рухом бюджетних коштів зможуть звичайні громадяни та журналісти.

 

"Зараз ви не можете побачити, куди пішла надрукована гривня, а з е-гривнею контроль за цим спроститься. Завжди можна зайти на блокчейн, подивитись, який банк отримав, кошти, куди далі їх було переведено", - зазначив Олександр Борняков.

 

Нагадаємо, у Верховній Раді готують до другого читання законопроєкт “Про віртуальні активи”, який дозволить українцям легально розплачуватися криптовалютою.

 


Джерело: tsn.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

8
Супер
13
Сміх
22
Жах
66
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)