Не лише "Дельта": які ще небезпечні штами коронавірусу є в Україні

19 Листопада 2021 13:50  0  797

Здоров'яНе лише "Дельта": які ще небезпечні штами коронавірусу є в Україні

У країні з початку року підтвердили кілька різних штамів коронавірусу, які роблять перебіг хвороби важчим

Українців приголомшила новина про те, що в країні знайшли вже 11 мутацій "Дельта"-штаму коронавірусу. Тим часом це не єдина небезпечна варіація COVID-19.

 

Ми зібрали усе, що відомо про поширення небезпечних штамів коронавірусу в Україні.

 

Які бувають штами
Вчені, як і раніше, зосереджені на штамі "Дельта", який зараз домінує в усьому світі. Але продовжують відстежувати й інші, щоб побачити, яка з мутацій коронавірусу може зайняти місце "Дельти".

 

Україна нині використовує тест-системи, які надала ВООЗ. Вони здатні визначати 6 основних типових штамів коронавірусу:

Альфа (британський),
Ета (вперше зареєстрований у Великій Британії та Нігерії),
Бета (південноафриканський),
Гамма (бразильський),
Дельта (індійський),
Каппа (індійський).


Штами коронавірусу, які знайшли в Україні
Найпоширенішим залишається "Дельта" – за словами вчених, він панує в країні та активно мутує. Про інші штами говорять менше, але їх також виявляли.

 

"Альфа"-штам

Навесні в МОЗ заявили про поширення "Альфи" на всі регіони країни.

 

"Для нас тепер головне – дотримання правил епідбезпеки, тому що британський штам, який є зараз в Україні, поширений по всій території України. У всіх областях він зафіксований", – заявив Максим Степанов, який тоді був главою МОЗ.

 

Він додав, що поширення "Альфа"-штаму в Україні призвело до того, що тяжкий перебіг хвороби почали спостерігати у людей від 40 років, а іноді й від 30. До цього до ускладнень були схильні люди віком після 60 років. Міністр додав, що через новий штам зростає кількість госпіталізацій.

 

"Бета"-штам

У квітні стало відомо, що південноафриканську мутацію коронавірусу виявили у двох областях. Це був один випадок у Полтаві та випадки на Тернопільщині. Як розповіли у Тернопільській ОДА, наявність штаму з ПАР підтвердила лабораторія німецької клініки "Шаріте".

Міністерство охорони здоров'я Південно-Африканської Республіки заявляло, що цей штам може бути рушійною силою другої хвилі пандемії COVID-19 через те, що поширюється швидше, ніж інші, більш ранні штами вірусу. Відсоток виявлення цієї мутації був вищим серед молодих людей без будь-яких супутніх захворювань і, в порівнянні з іншими, цей штам частіше призводив до серйозних захворювань.

 

"Гамма"-штам

У ЗМІ також з'являлася інформація про бразильську варіацію коронавірусу в Україні. У МОЗ тоді заявляли, що бразильський штам "Гамма" нічим не відрізнятиметься від індійської "Дельти".

 

"В Україні його поки не виявлено. Штам "Гамма" фактично нічим не відрізнятиметься від "Дельти". Відрізняється кількома мутаціями. Вони не суттєві й не призводитимуть до якихось нових його характеристик" , – сказав головний санлікар Ігор Кузін, коментуючи ситуацію у серпні.

 

"Дельта"-штам

В Україні штам "Дельта" офіційно "з'явився" 23 червня. А днями вчені повідомили, що знайшли 11 різних варіантів цього штаму. Майже 60% зразків – "материнський" варіант "Дельти" (так званий індійський).

 

"Водночас вчені виявили ще 10 інших варіантів штаму "Дельта", що походять із США, Великої Британії та інших країн Європи, а також з Африки", – повідомили в Інституті молекулярної біології та генетики.

 

На сьогодні штам "Дельта" є по всій країні й посилює ситуацію із захворюваністю на ковід. Серед лідерів з поширення – великі міста: Харків, Запоріжжя, Дніпро та Одеса.

 

Як відрізнити штам "Дельта" звичайній людині
"Дельта" має деякі особливості: він швидше призводить до важкої форми, хвороба має менший інкубаційний період. Людина на 4-5-й день має яскраво виражену клінічну картину.

 

У вакцинованих хвороба протікає у легшій формі. У пацієнтів, інфікованим "Дельтою", потреба в кисні вище в 5-6 разів, ніж коли зараження відбулося "звичайним" штамом. Це впливає на показники смертності.

Симптоми COVID-19, спричиненого штамом "Дельта", значно відрізняються від тих, що бувають від інших штамів, хоча температура тіла подібна.

 

Зараження "Дельтою" має такі ознаки:

рідко – втрата нюху та смаку;
рідко – кашель;
біль в горлі;
нежить;
слабкість;
головний біль;
підвищення температури;
температура то піднімається, то довільно знижується;
шлунково-кишковий розлад;
біль у животі;
блювання.


Чи допоможуть вакцини?
Вакцинування від COVID-19 має вирішальне значення, оскільки великі групи нещеплених людей дають вірусу більше можливостей для поширення та мутації у нові варіанти.

 

Вакцини запобігають тяжким захворюванням і смерті, але вони не блокують інфекцію. Вірус все ще здатний розмножуватися в носі навіть у вакцинованих людей, які можуть передавати хворобу через крихітні аерозольні краплі. Але в разі вакцинації людина перенесе інфікування "Дельта"-штамом легше, ніж невакцинована.

 

 


Джерело: segodnya.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

4
Супер
2
Сміх
7
Жах
5
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

изображение_viber_2020-10-30_09-08-35.jpg

 

 

Пологи (г.)