Водні питання турбують пологівців: де, чому та коли вже їх вирішать?

15 Жовтня 2020 10:43  0  515

Події містаВодні питання турбують пологівців: де, чому та коли вже їх вирішать?

Вода - найнеобхідніша речовина для життя людей. На жаль, навіть сьогодні вона доступна не всім. Чому й досі частина пологівців не бачить води у своїх кранах і чи варто чекати на покращення ситуації, дізнавались журналісти Газети.

 

Споживачі залізничної води звикають жити без неї


Чи буде частина жителів центральних вулиць з водою на вихідні - питання, яке постає не вперше.

 

Абоненти водної мережі залізничного вузла зі страхом чекають вікенду, бо через пориви трубопроводу часто саме в ці дні лишаються без води.

 

Дільниця водопостачання Укрзалізниці забезпечує водою мешканців частини вулиць Щасливої, Привокзальної, Єдності.

 

“ Користувачі залізничної води скаржаться на часті і затяжні відключення. Без води жили майже останні три тижні. Щойно з'явиться, ввечері вже знову в трубах порожньо, та й та вода, що потім тече, довго не придатна для споживання. Іржаву рідину, що йде з труб, зливаємо десятками літрів”, - розповідає Володимир, мешканець вулиці Єдності. Сім'я часто змушена купувати воду.

 

Постійні незручності переживають абоненти залізничного водопостачання при тому, що платять за спожиту воду плату вищу, аніж абоненти міськводоканалу.

 

Капітальних реконструкцій водогону проводити залізниця не збирається, а мікроремонти водомережі неефективні.

 

Наступний порив водогону стається поряд і дуже швидко.

 

“Водопровід справді старий, питання про його заміну керівництвом не піднімається. Пориви трапляються часто, і вчасно їх ліквідовувати наші працівники просто не встигають. Техніка відсутня, комунікації застаріли. Скорочений робочий тиждень та несвоєчасна оплата праці - все це негативно впливає на справу. Аби максимально ліквідувати проблеми з подачею води, працюємо навіть у вихідні дні. За можливості просимо техніку у міськводоканалі, але при мінімальній кількості спеціалістів, на жаль, не можемо охопити всі об'єкти одразу. Покращення ситуації можливе хіба що в разі передачі водогону у розпорядження комунальних служб, та керівництво залізниці таких намірів не має,” - коментує майстер дільниці залізничного водопостачання Юлія Романенко.

 

Днями без води залишилася і Залізнична лікарня.

 

Забезпечення залізничного вузла водою є першочерговим завданням дільниці водопостачання Укрзалізниці в місті.

 

А абоненти, що користуються цією водою, можуть і потерпіти. Ось так мешканці міста, приєднані до водогону залізниці, стали заручниками безвідповідального ставлення керівництва підприємства.

 

Тарасівці не перший рік чекають на воду, та чи дочекаються…?


Від безводдя у часи цивілізації і прогресу потерпають мешканці Тарасівки. Місцеві змушені або купувати питну воду, або возити її здалеку, економлять кожну краплину, а теплу ванну приймають хіба що в своїй уяві.

 

Ще за радянських часів село було з водогоном. З роками система стала непридатною для використання.

 

Одна, ще робоча свердловина, перейшла у приватне володіння. Тепер звідти воду можна взяти тільки за гроші. Але влітку і це проблема, води на всіх не вистачає.

 

Проблема з водою у селі загострюється відсутністю вологи під землею.

 

Якщо жителів сусідніх сіл рятують криниці, то Тарасівці навіть на підземні джерела розраховувати не можуть. Місцина така, що природний ґрунт тільки твердої породи.

 

Два роки тому в селі розпочалися роботи з ремонту водоводу: реконструювали старий водогін, побудували нову свердловину.

 

Також облаштували спеціальне приміщення для багатокубових резервуарів збереження води.

Там же з'явилися два баки для технічної та один для питної очищеної води.

 

На проект реконструкції водогону вже витратили понад 2 млн гривень.

Кошти виділялися і з обласного бюджету у сумі 500 тисяч гривень та районного - 300 тисяч гривень.

 

На жаль, через брак коштів процес будівництва затягнувся. Радість тарасівців змінив розпач.

 

Хоча більшу частину проекту реалізували, труби проложили поруч з будинками, проте люди й досі вимушені купувати воду або ж возити її за кілька кілометрів від дому.


“Якщо влітку ще якось можливо перевезти бидони з водою, то взимку взагалі з цим суцільний жах, - скаржиться місцева мешканка Світлана. - Люди витратили чималі кошти, поробили санвузли і зробили підводи до будинків, а води як не було, так і немає.”

 

Конче підключення води потребують сільська школа, амбулаторія загальної практики сімейної медицини і невідкладна швидка допомога, що розміщені в селі.

 

Ще близько мільйона гривень потрібно витратити, щоб вода пішла по трубах.

 

“Проблема з підключенням абонентів до водопостачання у селі на сьогодні залишається. Продовжити роботи немає можливості через брак коштів, - зазначає голова Тарасівської сільради Наталя Ходус. - Вже зробили обв'язку системи і встановили резервуари для питної та технічної води. Наповнити їх можливо тільки при запуску водопроводу. На це потрібні кошти, яких зараз взяти ніде.”

 

Селяни сподіваються, що з проблемою їх не залишать сам-на-сам після місцевих виборів.

 

Адже Тарасівка та інші села, що раніше не входили до Пологівської громади, нарешті стануть її частиною.

 

Проєкт водопостачання по вулиці Армійській чекає на втілення в життя....з ним чекають і жителі вулиці


По вулиці Армійській, не дивлячись на парадоксально близьке розташування міськводоканалу (колишнього), немає і ніколи не було водопровідної системи.


Спочатку людям було наголошено на небезпеку близького розташування підземної газопровідної системи, що нібито унеможливлювало паралельне проведення водопостачання та підключення абонентів.

 

Після кількарічних дебатів проєкт все-таки зробили, але віз і нині там, бо тепер проблема в коштах, і в чималих.


"Мова йде про велику суму, якщо говорити конкретно – це 3 млн 200 тис грн, для місцевого бюджету це немалі кошти, тому впевнено обговорювати дату реалізації проєкту не можна.
Маємо надію зробити це якнайшвидше, бо людям, що там проживають, приходиться скрутно,"- коментує Сергій Макаренко - заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади.


Дехто з мешканців зробив собі власну свердловину на території подвір'я, хтось запасається водою на території колишнього водоканалу, а хтось користується привілеями підвозу питної води, яку організовано міською владою двічі на тиждень, а декотрі взагалі проблему вирішили кардинально – змінивши місце проживання.


Жителі вулиці сподіваються, що найближчим часом доля їм посміхнеться і дороговартісний проєкт стане окрасою не лише паперів, а й таким очікуваним благом для всіх.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА, Ольга АНГЕЛОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
3
Сміх
7
Жах
7
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)