Чому 80% сіл в Запорізькій області п`ють погану воду?

28 Червня в 09:51  0  1389

На районіЧому 80% сіл в Запорізькій області п`ють погану воду?

За твердженням Тулушева Євгена, лікаря комунальної гігієни Запорізького обласного лабораторного центра МОЗ України, 80% сіл в Запорізькій області п'ють воду, яка не відповідає санітарним нормам. Євген Євгенович також повідомив, що вода зі скважин та колодязів у селах не відповідає будь-яким мікробіологічним стандартам. А більш ніж 200 сіл отримують воду невідомої якості.

 

“Перш за все, подивіться на береги Дніпра і річок, які його живлять. Ми бачимо безконтрольну забудову, а Мокра Московка та інші малі річки взагалі перетворилися на стічні канави. Такі прості речі можна було б вирішити, але це, на жаль, не робиться. Дуже важливо будувати політику і практику захисту наших водойм”.

 

Що відбувається із водою в селах Пологівського району?


Вода в пологівських селах надходить із того ж водоносного горизонту, що і в місті. За своїм складом нічим не різниться. Єдиний нюанс в наявності процесу доочищення води перед її подачею до розподільчої мережі.

 

“Значна частина питної води в нашому районі по санітарно-хімічним показникам, а саме по вмісту загальної жорсткості та заліза, не відповідає ДСТУ. Але це природний стан наших підземних водоносних горизонтів, який є одним з факторів ризику для здоров'я населення та потребує відповідних заходів по доведенню води до відповідної якості”, — повідомив Груба Анатолій, завідувач ВП "Пологівський МВ ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України».

 

Які є шляхи вирішення проблеми?


На думку Анатолія Петровича, можна встановити промислові хімічні фільтри для води. Але це досить дороговартісне обладнання, яке автоматично підніме ціну на тариф за кубометр води. За бажанням такі фільтри можуть встановлювати державні та приватні установи на кшталт лікарень, шкіл і дитячих садків.

 

“Більш реальним вирішенням проблеми є встановлення фільтрів у будівлях або квартирах. Якщо держава матиме такі кошти для встановлення промислових фільтрів у кожному селі, то вода стане дуже дорогою. При цьому, якісну питну воду почнуть використовувати і для побутових цілей, бо іншого виходу вже не буде”, — наголосив Анатолій Петрович.

 

Які причини та наслідки легковажного ставлення до збереження навколишнього середовища?


Причин, за яких “перша” вода, а власне вода у скважинах та річках має дещо забруднений стан — декілька. Деякі з них:

 

  • недбале ставлення людей до водойм;
  • стічні канави, які прямують до річок;
  • погіршення екології, спричинене зміною клімату;
  • заводи, які викидають хімічні відходи прямо у річки й притоки.

 

Вже сьогодні малосніжна зима 2019-2020 року стала причиною серйозного обміління річок та водойм. До того ж, значно знизився рівень води у колодязях.

Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
3
Сміх
18
Жах
27
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)