Зеленський вніс зміни до положень про військову службу в ЗСУ

28 Вересня 2021 11:06  0  917

На Вкраїні та у світіЗеленський вніс зміни до положень про військову службу в ЗСУ

Президент Володимир Зеленський вніс низку змін до положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах.


Відповідний указ №483/2021 опублікований на сайті глави держави, повідомляє Укрінформ.

 

Документом уточнено норму про укладення першого контракту курсантами. Визначено, що відтепер з курсантами вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти і слухачами курсів військової підготовки офіцерського складу в зазначених закладах, які не мають військових звань офіцерського складу, після успішного закінчення навчання (підготовки) на посадах осіб сержантського, старшинського та офіцерського складу — строком на 5 років, а за спеціальностями льотного складу осіб офіцерського складу авіації - строком на 10 років.

 

Також указ визначає, що строк проходження військової служби може бути продовжено за новим контрактом для осіб рядового складу - на 3 роки; для осіб сержантського і старшинського складу - на строк від 3 до 5 років.

 

Крім того, документом передбачено, для осіб рядового складу первинним є військове звання рекрута (раніше - солдата (матроса)), а для осіб офіцерського складу первинним є військове звання молодшого лейтенанта (раніше - лейтенанта, в окремих випадках - молодшого лейтенанта).

 

Водночас зазначається, що первинне військове звання рядового складу присвоюється громадянам, які вступили на військову службу за контрактом осіб рядового складу і не мають військових звань, до складання ними Військової присяги. Після складання присяги таким військовослужбовцям присвоюється військове звання солдата (матроса).

 

Документом також уточнюються строки вислуги у військовому званні, норми про чергове і дострокове присвоєння звання, звільнення з посад військовослужбовців тощо.


Президент також підписав  указ №484/2021  про внесення змін до Положення про проходження військової служби в Державній прикордонній службі України.

 

Водночас указом №486/2021 визнано такими, що втратили чинність, низка указів, які стосуються питань проходження військової служби в ЗСУ, СБУ, Управлінні державної охорони, Держприкордонслужбі, Держспецзв’язку, Службі зовнішньої розвідки.

 

 

 

 

 


Джерело: ukrinform.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

3
Супер
4
Сміх
4
Жах
10
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)