Власники приватних будинків будуть платити за газ за іншим тарифним планом

16 Вересня 2021 14:07  0  2082

На Вкраїні та у світіВласники приватних будинків будуть платити за газ за іншим тарифним планом

Власники приватних будинків, які взимку опалюють своє житло газом, можуть вибрати для себе сезонний тарифний план. Завдяки новому тарифному плану вони зможуть протягом року прогнозувати свої витрати на оплату газу, і взимку їм не доведеться вивертати кишені або брати кредит, щоб оплатити витрати на газ.

 

Компанія Нафтогаз, а також ряд регіональних газопостачальних компаній, об'єднаних брендом Твій Газзбут, ввели у себе сезонні тарифні плани. Ці тарифні плани дозволять споживачам газу розплачуватися за нього рівномірними частинами протягом року. Таким чином, в сезон пікового навантаження, тобто в найхолоднішу зимову пору, вони зможуть платити за газ такі ж суми, як і в інші місяці.

 

Скористатися тарифним планом «Твій газ. Рівномірний платіж "(саме так він називається) зможе будь-який абонент компанії. Однак фахівці кажуть, що, перш за все, він буде вигідним для тих, хто проживає в будинках з індивідуальним опаленням. Там взимку витрати на газ зростають у декілька разів. У той же час, жителі багатоквартирних будинків, які використовують газ тільки для приготування їжі і підігріву води, споживають цілий рік практично однаковий обсяг цього ресурсу.

 

Що потрібно знати тим, хто переходить на тарифний план "Твій газ. Рівномірний платіж"
Для того, щоб ним скористатися, потрібно подати відповідну заяву компанії-постачальнику.


При переході на сезонний тарифний план тариф на газ буде залишатися той же, що і для інших споживачів. У компаній Твій Газзбут він становить 7,99 гривні за кубометр, у Нафтогазу - 7,96.


За сезонному тарифного плану споживач буде платити щомісяця однакові суми за газ. При цьому величина цієї суми визначається на основі обсягу газу, спожитого за минулий опалювальний сезон. Береться загальна сума і ділиться на сім місяців. Так визначається місячний обсяг споживання газу під час опалювального сезону. І саме за такий обсяг доведеться щомісяця оплачувати.


Перейшовши на новий тарифний план, споживач продовжує в щомісячних звітах подавати реальні обсяги споживання газу, але платить щомісяця однакову суму.


Експерти кажуть, що завдяки впровадженню сезонних тарифних планів, в холодні зимові місяці можна домогтися зниження платіжного навантаження на споживачів до 40%. Таким чином, люди зможуть спокійно пережити холодну пору, не доводячи сімейний бюджет до повного виснаження.

 

Нагадаємо, компанія Нафтогаз підвищила у вересні тариф на газ для третини своїх споживачів. Таким чином 600 тисячам її споживачів у вересні доведеться платити за газ за тарифом по 12 гривень за кубометр.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

3
Супер
6
Сміх
9
Жах
20
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)