Віночок на свою могилку не бажаєте?

4 Квітня в 09:31  0  2920

АктуальноВіночок на свою могилку не бажаєте?

До Великодня ще цілий місяць, а до Поминального тижня ще й потому, а на пологівських базарах вже набирає обертів продаж штучних букетів, вінків та іншого пластикового сміття.


Дешевше, ніж живі квіти, довговічно і «красиво». А ще, якщо вчасно (відразу після святкових днів) назбирати таких букетів з цвинтарних «клумб» і залишити їх у себе, то можна вигідно перепродати наступного року. І це, виявляється, найкращий варіант, адже кількість шкідливих домішок, які знаходяться в такому пластику, перевищує будь-які норми.


Тож вкотре проходячи повз ядучої краси нагадайте собі, з чого вона зроблена і для чого її нести своїм померлим. Складно встановити, з якого типу пластику зроблені «шедеври» китайської промисловості, адже для їх виготовлення використовуються різні матеріали – тканину, метал, який запаяний всередину пластику і таке інше. До того ж, якість цих матеріалів найчастіше дуже сумнівна, адже зрозуміло, що на першому місці для покупця буде ціна та естетичний вигляд, а вже про склад куплених виробів мало хто замислюється – мешканці цвинтарів не мають звички скаржитися.

 

Для фарбування штучних квітів використовуються анілінові фарби, які містять дуже небезпечні токсичні сполуки, що наносять суттєву шкоду здоров’ю.


Але ж не у вітальню ми їх ставимо!


Обуряться читачі. Тим паче, як відомо, живому – живе, мертвому – мертве, продовжать апелювати. І матимуть рацію. Але, враховуючи, що переробляти такий пластик (через його токсичність та змішаність) неможливо, є тільки два варіанти – закопати в землю або спалити. Та як би глибоко не закопували тьмяну торішню пам'ять – в землі пластикова квіткова агонія триватиме більш ніж 100 років. Тільки уявіть, скільки штучного квіткового начиння втрамбовується в землю кожного року! Але, не дивлячись на заборону забруднювати повітря димним угаром, пластикові букети можна спалити. І тоді шкоду у вигляді важких металів і діоксинів – стійких органічних забруднювачів, що є однією з чинників поширення онкологічних захворювань, відчують на собі легені пологівців. Так що позбутися штучного цвітіння без шкоди для здоров’я та навколишнього середовища аж ніяк не вдасться.


Що до традицій


У представників інших конфесій немає особливої шани до кислотно-ядучого різнобарв’я у дні Великодня. Іноді старання родичів померлого прикрасити могилу «від душі» роблять її схожою більш на китайський Новий рік, аніж на християнське свято. Звичайно, тримати в чистоті місця поховань – обов’язок живих, але робити з них яскраве шоу пластикових квітів теж недоречно.


Альтернатива є?


Так. Але за правилами розвитку цивілізованого світу вона започатковується там, де дбають не тільки про те, що з’їсти, а й про те – чим дихати. В країнах Балтії, Польщі, Болгарії, де ще не так давно пластикова проблема теж була гострою і майже безнадійною, мешканці віддали перевагу букетам із сухоцвітів, природним декоративним матеріалам та насадженню живих квітів на могилах. У нас же поки що така тенденція не викликає захоплення серед загалу. Тому сприяють і ціни на екологічні прикраси – пасхальна композиція із гілок хвої, шишок та сухоцвітів у столичних майстрів просто вражає вишуканістю і доречністю, але не менш вражає і вартість – від 500 грн. за один виріб.

 

Дивовижними виглядають квіти від майстрів-ковалів. Витратившись один раз на таку красу, можна тільки щоразу приходити і насолоджуватися від споглядання на неї. Про вартість – трохи вище: далеко не для середнього гаманця. Живий килим та першоцвіти – варіант, який може стати у нагоді тим, хто має змогу частіше, ніж двічі на рік приходити на цвинтар. На допомогу садоводам «час від часу» прийдуть новітні ідеї садового ландшафту: це і гібридні сорти рослин, стійкі до змін погоди, і спеціальні засоби обробки – від бур’яну та шкідників, і ще безліч затишних і зручних речей, якими з радістю поділяться фахівці. До того ж, прибирання та облаштування затишку на могилах, за твердженням і психологів, і священників, приносить родичам померлих душевний спокій. Якщо і цей варіант здається складним, пам’ятайте, головне – це турбота про душу померлого, а не антураж свята на його могилі. При нагоді краще зайти в церкву і помолитися, ніж витрачати кошти на недешеву мішуру.

 

Автор: Марина АНДРУСИШЕНА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

15
Супер
6
Сміх
23
Жах
9
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

 

Пологи (г.)