В Україні по-іншому лікуватимуть ВІЛ

8 Червня в 07:56  0  495

Здоров'яВ Україні по-іншому лікуватимуть ВІЛ

МОЗ затвердило новий клінічний протокол лікування та профілактики ВІЛ-інфекції

 

Міністерство охорони здоров'я України затвердило новий клінічний протокол лікування та профілактики ВІЛ-інфекції. Це найновіші рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я, які також включають аспект громадського здоров'я.

 

Новий клінічний протокол із застосування антиретровірусних препаратів для лікування та профілактики ВІЛ-інфекції затвердили 5 червня.

Відтепер кожен, хто живе з ВІЛ, незалежно від кількості вірусу в крові, має право отримувати безоплатне лікування пожиттєво.

 

Україна стала першою країною усіх країн Східної Європи та Центральної Азії, яка офіційно перейшла на нові стандарти лікування ВІЛ.

 

Новий підхід передбачає схему лікування, до якої включено препарат з долутегравіром.З цією діючою речовиною був розроблений комбінований препарат, який виробляє 9 компаній.

 

Одна доза стала у 6 разів дешевшою і тепер для України вона коштує 5 грн 40 копійок. Через поєднання кілька діючих речовин, пацієнту буде достатньо приймати одну таблетку кожного дня.

 

Протокол передбачає, що ВІЛ можна діагностувати за допомогою двох швидких тестів різних виробників. Це дозволить швидше поставити людину на облік, відповідно, швидше розпочати лікування та досягнути цілей Глобальної стратегії ЮНЕЙДС 90-90-90.

 

Окрім цього, новий протокол дозволяє використовувати антиретровірусну терапію для доконтактної профілактики ВІЛ-інфекції. Препарати PrEP (pre-exposure prophylaxis), які з минулого року є в Україні, рекомендується вживати людям з груп ризику:

 

людям, що перебувають у дискордантних парах (у випадку коли один партнер є ВІЛ-позитивним, а інший — ні);


чоловікам, що практикують секс із чоловіками;


людям, що вживають ін'єкційні наркотики;
людям, що надають сексуальні послуги за винагороду.
Змінився підхід громадського здоров'я для лікування та профілактики ВІЛ. Він передбачає, що медичні послуги з виявлення, профілактики та лікування ВІЛ надаватимуться комплексно.

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
2
Сміх
1
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

oez_robota_040619_1.jpg

 

oez_robota_040619_2.jpg

 

oez_robota_040619_3.jpg

Пологи (г.)