Вакцина проти ротавірусної інфекції існує

7 Липня в 11:07  0  355

Здоров'яВакцина проти ротавірусної інфекції існує

Ротовірусна інфекція - хвороба вірусного походження, яка перебігає з тяжкою діареєю.

 

Збудники цього захворювання передаються людині побутовим шляхом: через воду, брудні руки, іграшки, немиті овочі та фрукти тощо.

 

Особливо важко переносять дану недугу малюки. У медицині зафіксовано навіть летальні випадки від ускладнень, спричинених інфекцією, серед немовлят. Початок захворювання звичайно гострий, характеризується різким підвищенням температури, блювотою, болями і бурчанням в животі, можливий розвиток діареї.


У дорослих ротавірусна інфекція частіш за все протікає безсимптомно, проте, вони є заразними для оточуючих. Якщо в колективі або сім'ї є хвора людина, то почергово починають хворіти оточуючі, - розповідає завідуюча епідвідділом Тетяна Одинець.


Для специфічної профілактики захворювання сьогодні є вакцина під назвою “Ротарікс”, яка містить ослаблений вірус. Приймається вона орально за слідуючою схемою: починаючи з шестимісячного віку вживається в два прийоми, з інтервалом в один місяць (дитина не має бути старшою шести місяців). Коштує такий препарат в середньому від 400 грн. Отримати її можна у клініках обласного центру. Серед пологівців вже є першопроходці. Будь - яких ускладнень чи реакцій у дітей не було відмічено.


Симптоми ротавірусної інфекції можуть бути дуже схожі на ознаки інших інфекційних захворювань (сальмонельоз, холера), тому при їх появі, особливо у маленьких дітей, слід викликати лікаря.


- Не слід займатись самолікуванням, бо це може замаскувати симптоми більш серйозних захворювань, - нагадує Тетяна Сергіївна.

Автор: Ольга БЕЛИМЕНКО

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

СТРОЙОПТТОРГ_10_07_18.jpg

oez_robota_16_07_18_3.jpg

 

oez_robota_16_07_18_2.jpg

 

oez_robota_16_07_18_1.jpg

Пологи (г.)