В одній із громад Пологівщини з'явився шериф

13 Листопада 2020 08:13  0  1663

ОсобистістьВ одній із громад Пологівщини з'явився шериф

Ще навесні МВС озвучило плани про заміну дільничних на поліцейських громад, які працюватимуть як шериф: постійно перебуватимуть на території громади та співпрацюватимуть з її жителями 24/7.

 

У обов'язках і функціях українських офіцерів, безумовно, є схожість із американськими шерифами, яких ми звикли бачити у кіно. Відтепер кіношні персонажі з'являються в реальності і на Пологівщині.

 

У березні стартував конкурс на посаду поліцейського офіцера громад Пологівського району. Меморандум про співпрацю з нацполіцією підписали дві громади - Федорівська і Воскресенська та взяли участь у проекті “Поліцейський - офіцер громади”.


Головне завдання офіцера - забезпечення щоденного порядку на території, запобігання вчиненню правопорушень. Він має не просто працювати на території громади, а й жити там. Про свою роботу звітувати не тільки перед керівництвом, а й перед громадою.

 

У порівнянні з дільничним, офіцерам надали більш ширші повноваження, він не перебуває у безпосередньому підпорядкуванні керівництва Пологівського відділку поліції.

 

Працюючі офіцери мали отримати службовий автомобіль, нове оснащення та приміщення для роботи на території громади, заробітну плату від 14 тисяч гривень та соцзабезпечення.


Через відсутність у селах дільничних керівники громад зраділи такому нововведенню. На жаль, кандидатури претендентів, заявлені на офіцерів до Федорівської ОТГ, не пройшли відбірковий конкурс. Сьогодні громада залишається без дільничного і без офіцера. Тож на Пологівщині перша “ластівка” стартувала лише до Воскресенської громади.


Журналісти “Районки” навідались до новоспеченого шерифа, дізнавались про плани та принципи роботи. Отже, знайомтесь - Мандрич Антон Юрійович: 29 років, проживає разом з родиною в місті Оріхів.

 

Закінчив Оріхівську гімназію «Сузір’я» № 1 та вступив до Запорізького юридичного інституту ДДУМС, у 2011 році переведений на навчання до ДДУВС.

 

Отримав ступінь магістра за спеціальністю «Цивільне право». Має досвід роботи в правоохоронних органах, працював у органах поліції Запорізької області - дільничним, в ювенальній поліції - слідчим та оперативним працівником. З 26 жовтня призначений поліцейським офіцером Воскресенської ОТГ.


Від початку Антон подавав заявку на роботу до Преображенської громади Оріхівського району, куди був ще один кандидат.

 

Коли прийшов час визначатися, обрав найближчу до місця проживання громаду - Воскресенську. Про свою роботу говорить так:


“Поліцейський офіцер - зовсім новий виток у реформації української поліції. Функціонал досить широкий: це і робота з дітьми та підлітками, роз'яснювальна робота з населенням, виконання функцій патрульного, ведення контролю та попереджень правил дорожнього руху та інших правопорушень. Основна робота офіцера носить превентивну (попереджувальну) функцію. Задача офіцера скеровувати роботу на недопущення вчинення правопорушень, проводити запобігаючі заходи.


До мене мешканці громади можуть звертатися з будь-якого приводу. Я на зв'язку 24/7. Номер можна знайти на сайті Воскресенської громади. Перший тиждень моєї роботи зосереджений на знайомстві з територією та населенням громади.


Я постійно знаходжусь на території, у зв'язку із введенням карантинної зони “червоного“ рівня відвідую адміністративні та громадські місця, стежу за дотриманням карантинних норм. Моя робота не полягає у перебуванні в одному місці та очікуванні виклику. Я - мобільний, мій робочий день проходить у постійному спілкуванні з людьми.“


Підпорядковується шериф начальнику сектору превенції ГУНП. Це окремий підрозділ, сформований для офіцерів громади, їх по Україні вже близько 400. Офіцери між собою спілкуються та допомагають один одному в роботі.


Реформа передбачає надання житла офіцеру на території громади. Зобов'язання взяло на себе керівництво громади. Поки дане питання вирішується, шериф змушений кожного дня їздити на роботу з Оріхова на власному автомобілі. На території Воскресенки офіцеру поки виділили тільки приміщення під поліцейську станцію.


Все необхідне оснащення для виконання службових обов'язків у Антона Юрійовича є. Національна поліція забезпечила форменим одягом, планшетними комп’ютерами, бодікамерами, відеореєстраторами авто, дисковими жезлами та іншими необхідними засобами для ефективного налагодження роботи у громаді. На черзі — виділення службового автотранспорту «Рено-Дастер», який вже найближчим часом отримає поліцейський офіцер Воскресенської громади.


Застосовувати такі спецзасоби, як кайданки, офіцер планує у крайньому випадку, адже більшість питань можливо вирішити комунікативними методами, - впевнений Антон Мандрич.


Як реагують мешканці громади


“По-різному. Для людей - це нове обличчя із новим функціоналом. Якщо раніше місцеві навіть в обличчя не бачили дільничного, то сьогодні я весь час на виду, спілкуюся та проводжу із населенням профілактичні бесіди. Поки люди не розуміють нового принципу роботи, появу поліцейського на вулиці пов'язують із скоєнням якогось правопорушення.


Я сам виходжу на контакт з мешканцями і налаштовую комунікацію. Якщо вирішення якогось питання, з яким звертаються до мене громадяни, не в моїй компетенції, обов'язково надам роз'яснення, куди слід звернутися. Місцева влада всебічно підтримує мене в роботі. Ми вже відвідали сім'ї на території ОТГ, що мають скрутне становище. Кожна громада зацікавлена у наявності правоохоронних органів чи особи, яка б виконувала ці повноваження.”


Робочий час у шерифа починається рано вранці і закінчується пізно ввечері. Але це тільки територіально, на зв'язку з населенням офіцер залишається 24/7.


Офіцер переконаний, що тільки при особистому спілкуванні можна знайти порозуміння між представниками правоохоронних органів і населенням. “Наша робота полягає не в покаранні, а у зміні відношення між правоохоронною системою і громадянами.”


Перші звернення громадян до шерифа вже були. Звертаються з різних приводів, багато людей потребують просто поради, - підсумовує офіцер.

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

9
Супер
14
Сміх
10
Жах
8
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)