У Запорізькій області через погодні умови може знизитися врожайність зернових

22 Червня 2021 08:43  0  899

У регіоніУ Запорізькій області через погодні умови може знизитися врожайність зернових

Цьогоріч через дощі і надмірну вологість у ґрунті аграрії Запорізької області прогнозують збитки врожаю зернових


У фермерському господарстві "СВ-Агро" що поблизу села Кам’янське, Василівського району кажуть про втрату врожайності зернових до 10%. Підприємство спеціалізуються на вирощуванні зернових культур соняшника, рапсу, кукурудзи.

 

За словами директора господарства Андрія Ставицького, після дощів і шквалів, пшениця місцями полягла, і зерно через надмірну вологість може втратити свої якісні властивості, і як наслідок – класність. У господарстві кажуть: вже 10 років не було такої кількості опадів у перші місяці літа. Через погодні умови, жнива цього року розпочнуть на тиждень пізніше ніж торік.

 

А в товаристві "Укр-Літ-Агро", що поблизу села Балки Василівського району, на деяких полях від дощів та буревію "лягло" до 90% пшениці. Зернові культури тут вирощують на половині площ - на одній тисячі гектарів. І майже всі поля постраждали від стихії,- каже директор агрофірми Сергій Шарапов.

 

Під схиленим до землі колоссям земля на тривалий час залишається вологою, й створює сприятливі умови для розповсюдження грибкових захворювань рослини, - каже Сергій Шарапов. Крім того, під час збирання врожаю, похилене колосся буде важко обробити технікою. На полі в 120 гектарів, де пшениця майже повністю "лягла" на землю, директор прогнозує втрату врожаю до 40-50%.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
26
Сміх
12
Жах
7
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)