У Запорізькій області хижак знищує азовську мідію Есть фото

6 Липня 2021 08:14  0  2006

У регіоніУ Запорізькій області хижак знищує азовську мідію

У Запорізькій області на Азовському узбережжі морський хижак знищує мідію


У Запорізькій області на Азовському узбережжі відпочиваючі помітили морських хижаків, які знищують мідію. Фото незвичайних істот в Facebook опублікували Степан Бухайло і Андрій Оношко.

 

Як виявилося, дивовижна раковина - це кладка рапана, який є інвазивним видом (біологічний вид, поширення якого загрожує біологічному різноманіттю) і живе в Чорному морі. Саме через нашестя рапана за 20 років зникла вся чорноморська устриця і майже знищена мідія.

 

Тепер цей хижак з'явився і в Азовському морі. За його користувачів мереж, рапана могли завезти на днищах кораблів з Чорного моря. У Запорізькій області кладки рапана були помічені на Бердянській косі і на косі Обіточної в Приморську.

 

oly 

 

Минулого літа на пляжі запорізького курорту також викидало ці загадкові істоти. Личинки рапана, які обліпили мідію, дивували відпочиваючих. Рапан - активний хижак, який живиться двостулковими дрібними молюсками (мідіями і устрицями).

 

«Очевидно багато хто помітив появу нового жителя Азовського моря, точніше прояв його інстинкту розмноження. Хижак-рапан, прибулець з більш солоних морів, як герой «Чужого» прикріплює капсулу містить до 1000 яєць до тіла іншої молюска, попередньо просвердливши в раковині жертви отвір », - написав на своїй сторінці в Facebook користувач Олексій Косов.

 

oly 

 

В Азовському морі рапан з'явився порівняно недавно. Його батьківщина - Тихий і Індійський океан. Близько ста років тому рапан завезли в Чорне море, а тепер - і в Азовське. Його засилля може істотно скоротити чисельність мідій, які є природним фільтром. Це, в свою чергу може погіршити стан екосистеми Азовського моря.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

8
Супер
7
Сміх
22
Жах
7
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

 

 

 

 

Пологи (г.)