В Україні спалах поліомієліту! Що це за хвороба та як вберегти своїх дітей

7 Жовтня 2021 15:24  0  1530

АктуальноВ Україні спалах поліомієліту! Що це за хвороба та як вберегти своїх дітей

Ситуація з вакцинацією дітей в Україні погіршується, адже все більше батьків пропускають планові щеплення

Півторарічну дитину із Рівненської області паралізувало через захворювання на поліомієліт. Разом з ним захворіли ще шість дітей – рідних братів та сестер.

 

Розбиралися, що це за хвороба і чому вакцинація – обов'язкова.

 

В родині, де виховуються 10 дітей, сім захворіли на поліомієліт. Батьки свідомо відмовлялися від обов’язкових щеплень з релігійних міркувань. Батьки відмовилися від щеплення. В Україні дитина підхопила небезпечну хворобу

 

Лікарі проводять епідрозслідування, і з'ясовують, хто ще міг підчепити хворобу. Вона може вразити як невакцинованих дітей, так і дорослих.

 

Що це за хвороба
Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання, яке поширюється від людини до людини через брудні руки, інфіковану їжу та воду. Найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти віком до п’яти років.

 

Симптоми: в більшості випадках хвороба спершу протікає непомітно, що погіршує шанси хворого на одужання. Потім з’являються ознаки, які носять різний характер, що залежить від форми вірусу. Інкубаційний період хвороби становить 2-35 діб, частіше 7-14 діб.

 

Класифікують такі види хвороби: з ураженням центральної нервової системи (ЦНР) та без її ураження. Навіть без ураження ЦНР поліомієліт здатний дуже нашкодити хворому. Будь-який із видів хвороби несе суттєву загрозу смерті людини.

 

Чи потрібна повторна вакцинація
Вакцинувати від поліомієліту потрібно з народження малюка. Щеплення обов’язково потрібно проводити комплексно, не пропускаючи жодного:

 

1 доза – 2 місяць життя дитини.
2 доза – 4 місяць.
3 доза – 6 місяць.
4 доза – 18 місяць.
5 доза – 6 років.
6 доза – 14 років.


Слід пам'ятати: поліомієліт невиліковний, але його можна попередити за допомогою вакцинації.

 

oly

 

 Що робити, якщо в садочку захворіла дитина?

Якщо ваша дитина ходить до дитсадка, в якому підтвердили поліомієліт у одного із вихованців, слід негайно проконсультуватися з медиками.

 

Вони мають обстежити всіх, хто контактував із хворим. Але батькам слід пам'ятати, що допоможе вберегти дитину від зараження:

обов'язкова планова вакцинація,
додержання правил особистої гігієни (миття рук);
свіжі овочі, фрукти, сухофрукти та зелень перед вживанням після миття під проточною водою слід ополоскувати кип’яченою чи бутильованою водою.


Україна на порозі спалаху
Якщо достатня кількість людей у країні є вакцинованими (понад 95 %), розповсюдження вірусу припиниться. Однак показники вакцинаці невтішні.

 

Рівень охоплення щепленнями від поліомієліту (дітей до 1 року, поліо-3) в 2021 року є недостатнім, за 8 місяців 2021 року – 53%. За таких темпів до кінця року без вживання додаткових заходів досягти потрібного для колективного імунітету показнику в 95% не вдасться.

 

Низькі рівні в таких областях України:

Херсонській – 40,7%,,
Івано-Франківській – 42,2%,
Закарпатській – 43,1%,
Запорізькій – 46,2%,
Харківській – 46,5%,
Одеській та Київській областях – 47,5%.

 

 


Джерело: segodnya.ua

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
4
Сміх
12
Жах
5
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)